Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. februára 2008

Klasika pre mladých na Rádiu_FMOd začiatku februára ponúka štvrtý okruh verejnoprávneho SRo viaceré nové relácie poslucháčom aj návštevníkom jeho webstránkyZdieľať
Popularizácii klasickej hudby sa už týždeň naplno venuje Rádio_FM. Štvrtý okruh verejnoprávneho rozhlasu, určený prevažne mladým, zaradil od 9. februára do svojej novej programovej štruktúry novú reláciu pod názvom Klasika_FM. Do éteru ju každú sobotu o 23:00 prináša moderátorská dvojica Katika a Matej Drlička, hudobník a riaditeľ festivalu Viva Musica. Cieľom relácie je popularizácia tzv. klasickej hudby a odbúranie bariér, ktoré odrádzajú mnohých mladých ľudí od počúvania tohto štýlu hudby, uviedol Drlička, ktorý donedávna riadil Symfonický orchester Slovenského rozhlasu (SRo). Súčasťou Klasiky_FM sú novinky zo sveta klasickej hudby, diskusie s hosťami či súťaže. Hudobnú časť relácie tvorí 20 percent z klasickej hudby a zvyšok je z vybraného playlistu Rádia_FM. Jej témy majú zaujať bežného ale aj odborného poslucháča. Medzi naplánované témy patria napríklad - Klasici v Hollywoode, Politika a klasická hudba, Klasika a internet či Možnosti kariéry pre slovenských hudobníkov v zahraničí.

Ako ďalej agentúru SITA informovala Alexandra Štullerová-Koreňová z oddelenia pre styk s verejnosťou SRo, Rádio_FM spustilo vynovenú programovú štruktúru od pondelka 4. februára. Zmeny sa dotkli vysielania aj webovej stránky rádia. Vo večernom vysielaní po 19:00 pribudol nový program Baláž & Hubinák_FM o aktuálnych hudobných trendoch mimo hlavného prúdu. Žánrovo špecifické hudobné programy dostali priestor po 21:00. Poslucháči v tomto čase nájdu tradičné špeciály zamerané na hip-hop, funk, tanečnú hudbu a domácu scénu. Od 23:00 sa vysiela Nočný život_FM, ktorý sa venuje novinkám z oblasti alternatívnej hudby a program Headbanger_FM určený pre priaznivcov metalu a tvrdého rocku. Cez víkend sa rozšíril vysielací čas programov 90s_FM a Exkluzívne_FM, ktorý pod autorským menom Hana_FM ponúka exkluzívne koncerty zo siete EBU. Zmenený vysielací čas má aj nedeľná športová hodinovka Šport_FM so začiatkom o 18:00. Novinkou je služba Webcasting_FM, ktorá dovoľuje prostredníctvom webu vysielať relácie nezahrnuté v programe. Výlučne týmto spôsobom sa vysiela napríklad Nočný mix_FM. Súčasťou zmien je aj nová zvuková grafika z autorskej dielne Rádia_FM. Viac informácií sa dá nájsť na internetovej adrese rádia - http://www.radiofm.sk.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pokrstia knihu o Slovákoch v operácii Barbarossa
<< predchádzajúci článok
Stroje majú dosiahnuť úroveň ľudskej inteligencie do roku 2029