Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. februára 2008

Pokrstia knihu o Slovákoch v operácii BarbarossaHistorickú publikáciu o účasti slovenskej armády na operácii Barbarossa pokrstia vo štvrtok o 15:30 v pamätníku Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici.Zdieľať
Kniha má názov Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskemu zväzu (1941-1944) I. a napísal ju Pavel Mičianik. Agentúru SITA informoval Dalibor Greško z vydavateľstva DALI-BB, s.r.o., ktoré dielo vydalo.

Operácia Barbarossa sa začala 22. júna 1941 a jej cieľom bola porážka Sovietskeho zväzu v priebehu necelých troch mesiacov. Invázia však skrachovala. Podľa Greška je cieľom publikácie "podať čo najsystematickejší a najkomplexnejší obraz o účasti slovenskej armády na nemeckej invázii z pohľadu generácie, ktorá už k opisovaným udalostiam nemá emotívny vzťah a nie je vo svojej práci limitovaná žiadnymi ideologickými smernicami." Dielo sa zameriava predovšetkým na príbehy ľudí od ministra národnej obrany, ktorý posielal vojakov do vojny, až po posledného pešiaka. "Je o ich názoroch a konkrétnych činoch, ktoré Slovákov na jednej strane ukazujú ako národ s negatívnym postojom k vojne, ale na strane druhej ako statočných vojakov keď majú motiváciu k boju," uviedol Greško.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Džezmeni z The Chris Byars Quartet v Bratislave i Košiciach
<< predchádzajúci článok
Klasika pre mladých na Rádiu_FM