Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

19. júla 2018

Klienti v bánoveckom centre sa učili, ako sa nestať obeťou podvodovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Alexandra Moštková
 
Bánovce nad Bebravou 19. júla (TASR)- Klienti a zamestnanci Centra sociálnych služieb (CSS) v Bánovciach nad Bebravou sa učili, ako sa nestať obeťou podvodov prostredníctvom telefonických hovorov, internetu alebo následkom dôverčivosti voči cudzím osobám. Besedu o problematike ochrany potenciálnych obetí trestných činov, ktorá sa v centre konala v uplynulých dňoch, pripravil odbor prevencie kriminality Kancelárie ministra vnútra SR. Informoval hovorca mesta Miroslav Schlesinger.


"Počas zaujímavého programu okrem témy, ako sa nestať obeťou podvodov, odzneli tiež prípady z praxe, zásady ochrany osobných údajov i praktické rady, ako nebyť okradnutý počas nakupovania alebo výletu," doplnil hovorca mesta.

V rámci doplnkového programu tejto akcie pomáhal preventistovi po prvý raz aj terapeutický pes, osemročný čierny labrador Amigo. "Známy je už z nejednej preventívnej akcie, kde spríjemnil náročné témy a súčasne odviedol dobrú prácu s cieľovými osobami všetkých vekových kategórií," podotkol.

Besedu zabezpečil odbor prevencie rezortu vnútra v rámci národného projektu pod názvom Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete. "Počas preventívnej akcie sa tak účastníci oboznámili aj s informáciami o realizácii projektu, ako aj o formách pomoci pre seniorov, ktoré získajú prostredníctvom kontaktných miest v každom kraji už od novembra tohto roka," dodal Schlesinger.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ŠPANIELSKY SÚD ZRUŠIL EURÓPSKE ZATYKAČE NA 6 KATALÁNSKYCH POLITIKOV
<< predchádzajúci článok
Hasan Rúhání vlani odmietol osem Trumpových žiadostí o schôdzku

Klienti v bánoveckom centre sa učili, ako sa nestať obeťou podvodov - diskusné fórum čitateľov