07. septembra 2013

Klose vyrovnal strelecký rekorda Gerda Müllera, oslávil to saltom

Miroslav Klose vyrovnal v piatok večer strelecký rekord legendárneho Gerda Müllera v drese nemeckej futbalovej reprezentácie. Útočník Lazia Rím otvoril v 34. minúte skóre ...

Miroslav Klose Foto: TASR/AP Photo
Mníchov 7. septembra (TASR) - Miroslav Klose vyrovnal v piatok večer strelecký rekord legendárneho Gerda Müllera v drese nemeckej futbalovej reprezentácie. Útočník Lazia Rím otvoril v 34. minúte skóre kvalifikačného duelu majstrovstiev sveta proti Rakúsku a vsietil už 68. gól v najcennejšom drese.

Müller sa najviac preslávil dvomi gólmi vo finále majstrovstiev sveta 1974, v ktorom bývalé Západné Nemecko vyhralo nad Holandskom 2:1. Kým Klose strelil 68 gólov v 129-tich zápasoch, Müller na to potreboval len 62 duelov.

Klose svoj presný zásah oslávil saltom. "Viete koľko mám rokov. Salto som nerobil už dosť dlho," povedal po zápase 36-ročný kanonier. "Je to skvelé vyrovnať rekord takého kanoniera ako bol Gerd, ale nechcem, aby ma s ním porovnávali," dodal Klose.

Veľkú dôveru má Klose u reprezentačného trénera Joachima Löwa, ktorý mu dáva prednosť pred Mariom Gomezom, alebo aj pred najlepším strelcom uplynulého ročníka bundesligy Stefanom Kiesslingom z Leverkusenu. "V takejto forme je Miro nesmierne dôležitou súčasťou tímu. Jeho veľkou silou je profesionalita a odhodlanie udržiavať si svoj vysoký štandard," dodal šéftréner Nationalelf.