Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2007

Koalícia neohrozí prijatie eura, tvrdí UrbániRozpad vládnej koalície by ohrozil prijatie eura a spomalil hospodársky rast. Podľa podpredsedu ĽS-HZDS Milana Urbániho pri riešení koaličnej krízy prevážila zodpovednosť nad osobnými emóciami. ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) - Rozpad vládnej koalície by ohrozil prijatie eura a spomalil hospodársky rast. Podľa podpredsedu ĽS-HZDS Milana Urbániho pri riešení koaličnej krízy prevážila zodpovednosť nad osobnými emóciami. "Nebola alternatíva, čo ďalej spraviť so Slovenskom," povedal v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu (SRo) Sobotné dialógy. Ako dodal, prijatie eura si vyžaduje nielen plnenie ekonomických kritérií, ale vyžaduje si aj stabilitu krajiny a dôveru partnerov v Európskej únii.

Predseda SMK Pál Csáky označil roztržku vo vládnej koalícii za nevkusnú. Neverí, že líder HZDS Vladimír Mečiar sa nepokúsi o odvetu. "Som si istý, že Mečiar na to nezabudne," poznamenal Csáky. Kríza v koalícii podľa neho nie je urovnaná, o čom svedčí aj avizované spájanie hlasovania o rozpočte s hlasovaním o dôvere vlády.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Členovia ETA zabili vo Francúzsku španielskeho policajta
<< predchádzajúci článok
Piati zranení pri ďalšom výbuchu v bani Zasjadko

Koalícia neohrozí prijatie eura, tvrdí Urbáni - diskusné fórum čitateľov