Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2024

Koaličné strany sa zhodli, že „vláda musí naďalej plniť programové vyhlásenie vlády v tempe, ktoré nastavil Robert Fico“.Koalícia rovnako vyhlásila jednotu a potrebu pokračovať v rokovaní Národnej rady SR, uviedli v stanovisku.Zdieľať
Koaličné strany sa zhodli, že „vláda musí naďalej plniť programové vyhlásenie vlády v tempe, ktoré nastavil Robert Fico“.

Koaličné strany sa zhodli, že „vláda musí naďalej plniť programové vyhlásenie vlády v tempe, ktoré nastavil Robert Fico“. Uviedla to strana Smer po koaličnej rade, na ktorej strany hodnotili situáciu 5 dní po atentáte na premiéra.

„Koalícia rovnako vyhlásila jednotu a potrebu pokračovať v rokovaní Národnej rady,“ uviedol Smer v tlačovom vyhlásení.

Na rokovaní rady bol aj novozvolený prezident Peter Pellegrini, ktorý je ešte stále predsedom Hlasu. Za Hlas boli na rade aj Peter Žiga a Matúš Šutaj Eštok, za Smer Robert Kaliňák, Tibor Gašpar a Juraj Blanár a za SNS Andrej Danko, Tomáš Taraba a Rudolf Huliak.

„My neustupujeme,“ povedal Rudolf Huliak (SNS). Nevidí ani dôvody na organizovanie okrúhleho stola, na ktorý lídrov strán pozvala prezidentka Zuzana Čaputová spolu s novozvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim.

Päť dní po atentáte sa tak politický život vracia do stavu ako pred ním. Už v utorok by Národná rada mala pokračovať v prerušenej schôdzi o rušení RTVS. Koaliční poslanci chcú schôdzu dokončiť a hlasovať za vládne návrhy – poslancov okrem rozpravy o zrušení verejnoprávneho telerozhlasu čaká aj hlasovanie o návrhu na odstrel medveďov či o zmenách vo Fonde na podporu umenia.

Progresívne Slovensko (PS) chce pokračovať v aktívnej a odbornej opozičnej politike. "Naďalej budeme odsudzovať všetky prejavy agresie a usilovať sa o zmenu politickej kultúry na Slovensku, ale zároveň aj vecne a tvrdo kritizovať všetky vládne návrhy, ktoré by boli pre Slovensko škodlivé," poznamenal predseda PS Michal Šimečka.

Aj najexpresívnejšie prejavy Ľuboša Blahu sú neviditeľné oproti tomu, čo prezentuje druhá strana, okomentoval Robert Kaliňák polarizovanú spoločnosť a výroky politikov po atentáte. Kaliňák hovorí, že opozícia aj médiá propagovali protivládne protesty, opozícia mala o predstaviteľoch koalície hovoriť ako o vrahoch, a tvrdí, že ľudia chceli politikom stavať pred domami šibenice.

Minister obrany za Smer tiež kritizuje médiá, že po atentáte neprišla z ich strany pokora a možné ospravedlnenie. Tvrdí, že sa snažili zľahčovať situáciu, že atentát na premiéra je činom „pomätenca“.

„Bohužiaľ, vyšetrovanie ukazuje, že nešlo o osamoteného samotárskeho vlka, ale komunikoval v komunite,“ povedal Kaliňák a naznačil, že atentátnik mal o svojom pláne hovoriť dopredu.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči pomáhali po nehode štyrom zraneným osobám pri Giraltovciach, jedno z áut skončilo obrátené na streche
<< predchádzajúci článok
Kontajnerová loď Dali, ktorá spôsobila kolaps mosta v Baltimore, sa po takmer dvoch mesiacoch vracia do prístavu