Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. decembra 2009

Komerčné banky vymieňajú koruny do konca rokaNa výmenu slovenských korún za eurá v komerčných bankách zostávajú ešte dva týždne. Od 1. januára 2010 bude staré slovenské bankovky vymieňať už len Národná banka Slovenska. V novembri ...Zdieľať
BRATISLAVA 15. decembra (WEBNOVINY) - Na výmenu slovenských korún za eurá v komerčných bankách zostávajú ešte dva týždne. Od 1. januára 2010 bude staré slovenské bankovky vymieňať už len Národná banka Slovenska. V novembri vymenila napríklad Všeobecná úverová banka 21 miliónov slovenských korún za eurá a za prvé dva decembrové týždne je to už takmer 18 miliónov. Podľa hovorkyne VÚB Aleny Walterovej sú niektorí oneskorenci veľmi kuriózni. "Včera napríklad jeden klient priniesol 2,5 milióna slovenských korún v päťtisícových bankovkách“, povedala Walterová.


Drvivá väčšina ľudí si zamenila koruny za eurá už začiatkom roka a v lete, keď sa končila možnosť výmeny mincí v komerčných bankách. Posledné dva decembrové týždne, keď banka zaznamenala zvýšený počet prijatých slovenských bankoviek, ide o 250 až 280 transakcií denne, čo v prípade VÚB znamená v priemere viac ako jednu transakciu na jednu pobočku. Najčastejšie nosia ľudia nižšie sumy, približne od 800 do 1 000 korún.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na trhu je nebezpečný hrnček so zvieratkami z Číny
<< predchádzajúci článok
Firmy sa obávajú odplaty bývalých zamestnancov

Komerčné banky vymieňajú koruny do konca roka - diskusné fórum čitateľov