Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. decembra 2005

Komunisti: Budeme znárodňovaťZmena pomerov a zvrátenie reforiem, ktoré vykonala súčasná vláda - to je program, ktorý voličom sľubuje KSS.Zdieľať
  Jeho časťou je aj znárodnenie strategických podnikov. Tie by sa podľa jej predsedu Jozefa Ševca mali vrátiť „do rúk ľudu“. Ševc tvrdí, že KSS je jediná strana, ktorá chce urobiť takýto krok. Prísľub preskúmania privatizačných zmlúv v strategických podnikoch však má vo svojom programe aj Smer - ten po prípadnom vstupe do vlády podľa svojho predsedu Roberta Fica nebude váhať s reprivatizáciou, ak pri privatizácii došlo k porušeniu zákona. Ševc chce tiež aspoň čiastočne odškodniť klientov nebankových subjektov.
V budúcoročných voľbách do NR SR si  komunisti trúfajú na zisk 10 percent hlasov, čím by mali lepšiu pozíciu ako majú teraz. Podpredseda KSS Jozef Hrdlička preto nepripúšťa izoláciu strany a považuje za predčasné, ak niekto hovorí, či s KSS pôjde alebo nepôjde do budúcej vlády. Jednoznačne KSS ako budúceho partnera vylúčili SDKÚ, KDH aj SMK. HZDS aj Smer sú opatrnejší. Ako však cez víkend uviedol podpredseda HZDS Milan Urbáni, „s KSS nikto nepôjde do koalície“. Smer zasa má záujem pôsobiť len v medzinárodne akceptovateľnej vláde, čo vylučuje prítomnosť extrémistických strán akéhokoľvek zamerania. Ševc v tejto súvislosti vyjadril pochybnosti o tom, či je Smer naozaj ľavicovou stranou. „Aby im pri zostavovaní vlády ešte KSS nebola dobrá,“ odkázal im Hrdlička.  

(alg, TASR, SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dôvera občanov k politikom v SR
<< predchádzajúci článok
Študenti chcú ťažšiu maturitu

Komunisti: Budeme znárodňovať - diskusné fórum čitateľov

Obohacovanie a rozkrádanie.20.12. 10:45:40
A LOZ OSTALA LZOU20.12. 19:21:55
nie je to nič platné22.12. 6:24:54