17. januára 2007

Košické basketbalistky zdolali Szeged,sú v osemfinále EP

V odvetnom zápase šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA v basketbale žien vyhral slovenský majster K Cero V.O.D.S. Košice nad maďarským Szeviépom Szeged o 15 bodov 71:56 a postúpil medzi 16 ...

KOŠICE 17. januára (WEBNOVINY) - V odvetnom zápase šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA v basketbale žien vyhral slovenský majster K Cero V.O.D.S. Košice nad maďarským Szeviépom Szeged o 15 bodov 71:56 a postúpil medzi 16 najlepších tímov súťaže. V prvom zápase na palubovke Szegedu vyhrali Košičanky 73:66.

V osemfinále sa zverenkyne trénera Vladimíra Karnaya stretnú s lepším z dvojice Čevakata Vologda (Rus.) - BG Dorsten (Nem.). Prvý zápas na pôde Dorstenu vyhral prekvapujúco domáci BG 66:62 a najlepší tím základnej časti EP tak potrebuje v odvete vo Vologde zvíťaziť o päť bodov.

Výsledok:

K Cero V.O.D.S. Košice - Szeviép Szeged 71:56 (17:21, 11:11, 21:16, 22:8) - prvý zápas 73:66, do osemfinále postúpili Košice

Zostava a body K Cero: Mazzanteová 20, McCarvilleová 17, Jalčová 15, Číkošová 11, Branzovová 0 (Jurčenková 6, Růžičková 2, Michulková 0, Barényiová 0).

Najviac bodov Szegedu: Tomovová 18, Kajdacsiová 14, Szlaviková 8

TH: 13/11 - 6/6, fauly: 8 - 12, trojky: 8 - 6, rozhodovali: Reatto (Tal.) a Mouton (Lux.) 2200 divákov

Košičanky začali duel nekoncentrované, nedarila sa im streľba a slabo bránili. Súperky zo Szegedu tak rýchlo dohnali stratu z domáceho zápasu a v 7. min vyhrávali 15:7. Domácu zástavu držala v prvej štvrtine iba americká legionárka McCarvilleová, ktorá v nej zaznamenala 9 bodov. Košičanky do prestávky postupne zlepšovali svoju hru, no dokázali iba stiahnuť rozdiel na 4 bodov (28:32). Po prestávke to ešte chvíľu vyzeralo, že zápas sa bude odvíjať ako v I. polčase. V 23. min viedli hostky najvyšším rozdielom 43:30. Potom však prišla 15-bodová šnúra hráčok K Cera, strelecky sa chytila Američanka Mazzanteová a Košičanky vývoj duelu otočili. Do záverečnej desaťminútovky išli s jednobodovým náskokom 49:48, a keďže maďarský tím postupne fyzicky odpadol, koniec patril úplne zverenkám trénera Karnaya.