17. januára 2007

Košickí hokejisti porazili žilinských

Hokej - Slovnaft extraliga - dohrávka 41. kola MsHK Žilina - HC Košice 1:4 (0:0, 0:3, 1:1) Góly: 52. Oravec (Hreus, Hvila) - 31. Lipiansky (Šimurda, Milan Varga), 37. M. Šterbák ...

BRATISLAVA 17. januára (WEBNOVINY) -

Hokej - Slovnaft extraliga - dohrávka 41. kola

MsHK Žilina - HC Košice 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 52. Oravec (Hreus, Hvila) - 31. Lipiansky (Šimurda, Milan Varga), 37. M. Šterbák (P. Bartoš, Lažo), 39. Kmiť (Lažo, Dravecký), 59. Juraj Faith (M. Šterbák)

vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Goga, Tvrdoň, 1282 divákov

Žilina: Petrík - Dlouhý, J. Turoň, T. Slovák, P. Frühauf, Kivoň, Saviels, Halász, Kadlubiak - Hanzal, Hreus, Michal Straka - Hvila, Bulík, Oravec - Opatovský, Lezo, Krajči - Tománek, Lelkeš

Košice: Lipovský - Milan Varga, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Bodnár - Šimurda, Lipiansky, Gron - Lažo, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, K. Kováč

Zápas, ktorý sa pre problémy s návratom výstroja Žilinčanov z minulotýždňového turnaja EPM v Petrohrade hral s jednodňovým oneskorením, nepriniesol v prvej tretine veľa vzruchu. Diváci v nej videli až deväť vylúčených, no ani jednu využitú presilovku. Jedinú vážnejšiu šancu mal v záverečnej minúte úvodnej dvadsaťminútovky žilinský útočník Hvila, ale pozorný gólman Lipovský jeho strelu zblízka kryl. V druhej tretine začali lepšie Košičania, od 27. minúty mali postupne šance Šimurda, Bartoš aj Juraj Faith, ale nevyužili ich. Petríka prekonal až o štyri minúty neskôr Lipiansky - 0:1. Žilinčania hrali hneď po góle viac ako jednominútovú presilovku piatich proti trom, no vyšli naprázdno. Potom pri vylúčení Šimurdu mohol vyrovnať ešte Straka. Potvrdilo sa však známe nedáš - dostaneš a domáci v závere II. tretiny dvakrát inkasovali po chybách obrany v rozohrávke. Najprv zvýšil na 2:0 pre Košice v 37. minúte Marcel Šterbák a v 39. minúte pridal tretí gól Kmiť. Úradujúci slovenský šampión sa v záverečnej dvadsaťminútovke snažil o zvrat, ale vyťažil iba jediný gól, keď na 1:3 znížil v 52. minúte Oravec. Dve presilovky hostí 5 proti 3 však definitívne pochovali nádej Žiliny na zvrat, navyše hostia pridali v 59. minúte ešte štvrtý gól. Košice sa po tomto víťazstve dostali opäť na čelo extraligovej tabuľky, Žilina ostala posledná a na ôsmu priečku zaručujúcu účasť v play off stráca 7 bodov.