03. septembra 2016

Košickí hokejisti prehrali v Berne, ešte majú nádej na postup

Obranca Radek Deyl.

Obranca Radek Deyl. Foto: TASR - Roman Hanc

Bern 3. septembra (TASR) - Hokejisti HC Košice prehrali vo svojom záverečnom štvrtom zápase v M-skupine Ligy majstrov na ľade švajčiarskeho SC Bern 1:3. O ich konečnom umiestnení sa rozhodne po záverečnom dueli skupiny, v ktorom Bern v utorok 6. septembra privíta Black Wings Linz. Košičania postúpia do ďalšej fázy v prípade, že Linz nezíska v Berne ani bod.
M-skupina:
SC Bern - HC Košice 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 2. Hischier (Plüss), 42. Berger (Gerber), 53. Blum (Kamerzin) – 45. Hruška (Bartánus). Rozhodovali: Boman, Wehrli – Borga, Fluri, vylúčení: 2:6 na 2 min., navyše Milý (Koš.) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

SC Bern: Genoni - Blum, Kamerzin, Jobin, Untersander, Noreau, Gerber, Randegger, Kreis - Ebbett, Bodenmann, Moser - Rüfernacht, Arcobello, Scherwey - Plüss, Hischier, Berger - Meyer, Müller, Ness

HC Košice: Habal - Deyl, Vašíček, Jankovič, Šedivý, Šmach, Matejka, Dudáš - Spilar, Suja, Nagy - Bartánus, Hruška, Bicek - Hovorka, Boltun, Varga - Milý, Klíma, Bartoš - Hričina

Už v 37. sekunde sa snažil otvoriť skóre Košičan Nagy, ale jeho sľubnú príležitosť brankár Genoni zmaril. Na konci druhej minúty však zahrmelo na opačnej strane. Obranca hostí nedokázal Hischiera odstaviť od puku a ten zblízka prekonal Habala. Nasledujúce minúty patrili ofenzívne aktívnejším domácim. Obrana Košičanov však odolávala a zvládla aj dve oslabenia v krátkom časovom úseku v polovici prvej časti. Slovenský tím sa v úvodnej časti pred Genoniho príliš nedostával a aj preto bol pomer striel 17:2 v prospech domácich.

Aj druhá tretina bola najmä o prevahe Bernu. Brankár Habal v 23. minúte zmaril dobrú príležitosť Plüssa a svoj tím podržal aj počas 86-sekúnd trvajúceho oslabenia troch proti piatim v 27. minúte. V závere druhej časti už hrali Košičania pozornejšie a príležitosť na vyrovnanie mal Nagy, ale v 35. minúte neprekvapil Genoniho. Na opačnej strane sa Habal vyznamenal najmä pri šanci Arcobella, ktorý nepotrestal chybu v defenzíve Košičanov.

Aj úvod tretej časti vyšiel lepšie švajčiarskemu tímu. V 42. minúte vysunul obranca Gerber Bergera, ktorý ušiel košickej obrane a prekonal Habala - 2:0. Košičania sa však nevzdali a pomerne rýchlo dosiahli kontaktný gól. V 45. minúte vybojoval Bartánus puk za bránkou súpera, prihral voľnému Hruškovi, ktorý zblízka prestrelil Genoniho - 2:1. Hostia následne pridali na aktivite i dôraze, ktorý však viackrát presiahol rámec pravidiel. Snažili sa o vyrovnanie a na brankára domácich strieľali z mnohých pozícií. Nedokázali sa však vyvarovať vylúčení a nedovolený zákrok Šmacha potrestal strelou od modrej čiary obranca Blum. V 55. minúte fauloval Dudáš Bodenmanna, ale ten nariadené trestné strieľanie nepremenil v štvrtý gól. V záverečných minútach už Košičania nedokázali znížiť a napokon prehrali s Bernom aj druhý vzájomný zápas.