16. novembra 2012

Košickí hokejisti tesne vyhrali v Poprade

Výsledok stretnutia 20. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK Poprad - HC Košice 3:4 (2:2, 1:1, 0:1) Góly: 2. Balán (D. Buc), 9. D, Buc (Balán, Kovačevič), 32. ...

kosice poprad BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) - Výsledok stretnutia 20. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Poprad - HC Košice 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Góly: 2. Balán (D. Buc), 9. D, Buc (Balán, Kovačevič), 32. Hvila (Klouda) - 7. Jokeľ (Šeda), 9. Marek Slovák (Š. Novotný), 22. Š. Novotný (Matúš Chovan, Šeda), 44. Bulík (P. Svitana, R. Jenčík)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo, Baluška - Bogdaň, Korba, 2394 divákov

Poprad: Nikkilä (21. Sidor) - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, M. Kurali, Jáchym - Vandas, Klouda, Hvila - R. Tomas, Balán, D. Buc - Sabolič, Koskinen, Jabrocký - S. Takáč, Gríger, Matúš Paločko - Homa
Košice: Hylák - Šeda, Michal Novák, Deyl, Kolba, M. Takáč, M. Macejko, M. Gajdoš - R. Jenčík, Bulík, Marcel Haščák - Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný - Richard Huna, Róbert Huna, P. Svitana - D. Pašek, Mlynarovič, Jokeľ

I. tretina

Poprad začal vo východoslovenskom prestížnom meraní síl zhurta a už v 2. min sa individuálne presadil Balán - 1:0.

Oceliari z Košíc sa pozviechali a odpovedali dvoma presnými zásahmi. V rozmedzí 101 sekúnd najskôr tečom vyrovnal Jokeľ a vzápätí zo skrumáže pred Nikkiläom profitoval Marek Slovák.

Diváci aj naďalej sledovali pekné gólové predstavenie a D. Buc vyrovnal na 2:2. Poprad pokračoval v nátlakovej hre, vedúci gól mal v úniku na hokejke Gríger, ale neuspel a neskôr na Hylákovi stroskotal i Jabrocký.

II. tretina

V bránke Popradu došlo počas prestávky k zmene a náhradný gólman Sidor lovil puk zo siete už po prvej košickej strele v druhej časti hry, keď ho prekonal Š. Novotný. Podtatranci mohli odpovedať v presilovke, no súvislejší tlak si v obrannom pásme hostí nevypracovali.

Na druhej strane to bezúspešne skúšali Jenčík a Marek Slovák. Domácim sa napokon podarilo vyrovnať v 32. min, keď Hvila využil zmätok v defenzíve Košíc. Ešte pred druhou prestávkou v stopercentnej príležitosti Marcel Haščák netrafil bránku "kamzíkov".

III. tretina

Hostia sa znova dostali do vedenia v 44. min, keď Bulík namieril presne do "vinkla" - 3:4. Domáci hrali v polovici záverečného dejstva presilovku, Šterbákov lišiacky usmernený puk si však nenašiel cestu do bránky, Tomasovi zas v zakončení chýbala potrebná razancia.

Dve minúty pred treťou sirénou si tréner Popradu Škrak vyžiadal oddychový čas a poslal na ľad šiesteho hráča, ale ani dvojnásobná presila na súpera nestačila.