Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. mája 2007

Krajský snem v Nitre jednomyseľne podporil MečiaraKrajský snem Ľudovej strany - HZDS v Nitre dnes jednomyseľne rozhodol, že na post predsedu strany odporučí na júnovom republikovom sneme Vladimíra Mečiara. "Nemyslíme si, že by bolo dobré teraz meniť ...Zdieľať

NITRA 5. mája (WEBNOVINY) - Krajský snem Ľudovej strany - HZDS v Nitre dnes jednomyseľne rozhodol, že na post predsedu strany odporučí na júnovom republikovom sneme Vladimíra Mečiara. "Nemyslíme si, že by bolo dobré teraz meniť predsedu, pretože pán Mečiar má vyše 12-percentné preferencie a jeho protikandidát Veteška nedosahuje ani jedno percento," povedal krajský šéf strany Ján Kovarčík. Ako dodal, Viliam Veteška podľa neho nemá šancu na úspech. S týmto názorom sa stotožnil aj podpredseda ĽS-HZDS Milan Urbáni, ktorý na tlačovej besede vyjadril spokojnosť s výsledkom nitrianskeho snemu. Prípadného rozkolu v strane sa Urbáni neobáva. "ĽS-HZDS v posledných rokoch doplatila na rôzne rozkoly - a preto si myslím, že všetci zodpovední funkcionári našej strany ešte do snemu na to prídu a nebudú sa preferovať osobné záujmy," vyhlásil.

Ako ďalej uviedol Kovarčík, strana je veľmi silne zviazaná s osobou V. Mečiara a výmena na poste predsedu by jej nepriniesla prospech ani preferencie. Viliam Veteška v Nitre podporu ani nežiadal. "Pán Veteška pozná Nitriansky kraj a vie, ako by dopadol, keby podporu žiadal," vysvetlil Kovarčík.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štyria mŕtvi po silnom tornáde v štáte Kansas
<< predchádzajúci článok
Premiér dnes netradične sprevádzal hostí po úrade vlády