Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

29. októbra 2010

Kráľovská návšteva neďaleko ModryNórsky kráľovský pár počas svojej oficiálnej návštevy zavítal včera spolu s prezidentom Slovenskej republiky Ivanom Gašparovičom a prvou dámou aj do Modry. Prišli si pozrieť modernú ...Zdieľať
kralovsky norsky par v elesku Foto: EF

BRATISLAVA 29. októbra (WBN/PR) - Nórsky kráľovský pár počas svojej oficiálnej návštevy zavítal včera spolu s prezidentom Slovenskej republiky Ivanom Gašparovičom a prvou dámou aj do Modry. Prišli si pozrieť modernú stavbu vinárstva ELESKO, ktorá získala v tomto roku dve ocenenia za svoju architektúru v rámci súťaže Stavba roka a CE.ZA.AR., unikátnu výstavu vyše 100 originálnych obrazov Andyho Warhola a ochutnali jedinečné víno značky ELESKO, ocenené v medzinárodných súťažiach.

Pre kráľa Haralda V. a jeho manželku Sonju bol vo wine parku ELESKO v Modre pripravený zaujímavý program. Kráľovský pár si pozrel veľkolepú výstavu Andyho Warhola v galérii moderného umenia ZOYA MUSEUM, ktorá je súčasťou areálu. Kráľovná Sonja prejavila o diela Andyho Warhola osobitý záujem, pretože Warhol, ktorého poznala osobne, v roku 1982 namaľoval jej portrét.

Zo ZOYA MUSEUM sa vzácna návšteva presunula priamo do vinárskej výroby a obdivovala jeden z najmodernejších vinárskych závodov v strednej Európe, jeho funkčnú budovu a špičkovú technológiu. Priamo v sudovej pivnici bola pre hostí pripravená ochutnávka vín značky ELESKO. Someliéri vinárstva predstavili tieto vína – Pálava, ELESKO 2009, Traja jazdci, biele cuvée, ELESKO 2009, Chardonnay barrique, ELESKO 2009, Pinot noir, výber z hrozna, ELESKO 2009 a Dunaj, výber z hrozna, ELESKO 2009.

Po ochutnávke sa hostia presunuli do reštaurácie ELESKO na biznis obed, ktorý pripravil Executive Chef Erdödyho paláca a ELESKA Jaroslav Žídek spolu so svojim tímom. Menu pozostávalo zo štyroch chodov a ku každému bolo podávané starostlivo vybrané víno tak, aby zvýraznilo chuť jedla:

Grilované biele kačacie pečienky s teplým jablkovým šalátom a domácou brioškou
Rulandské šedé; výber z hrozna, ELESKO 2009

Pravá domáca kapustnica s hubami a údeným mäsom

Marinované bravčové karé na grile s vínovo-brusnicovou omáčkou s pečenými zemiakmi a zeleninovou prílohou
Petit Merle (Merlot); barrique, akostné značkové víno, suché, ELESKO 2008

Zemiakové pirohy plnené slivkovým lekvárom, pretaveným maslom a perníkom
Petit Merle (Merlot); slamové víno, sladké, ELESKO 2008

Nórsky kráľovský pár prijal od vinárstva ELESKO na rozlúčku darček – 225 litrový sud vína značky Dunaj, ELESKO, ročník 2009. Dúfame, že táto typicky slovenská odroda bude pripomínať hosťom z Nórska dni, ktoré strávili na malebnom Slovensku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na bratislavskom letisku bude v zime 19 liniek
<< predchádzajúci článok
Nezamestnanosť v Španielsku klesla po troch rokoch

Kráľovská návšteva neďaleko Modry - diskusné fórum čitateľov

Pekne! Je to vsak prilis vela jedla.29.10. 22:58:20