Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

21. marca 2024

Kultový horor Stephena Kinga Cujo v novom vydaníStephen King v najlepšej forme. Jeho kultový horor Cujo je krutý, krvavý a nemilosrdný.Zdieľať
Kultový horor Stephena Kinga Cujo v novom vydaní

Neobľúbte si postavy, ani tie „nevinné a roztomilé“, pretože King je proste King a neváha zabiť kohokoľvek. Navyše to nie je klasická buchla, aké King rád píše, ale príbeh má len 370 strán, no každú jednu si užijete. Divoká jazda o vražednom monštre, ktoré sa pokojne môže stať skutočnosťou. Nie je tam nejaké nadprirodzeno, fantasy, no King pracuje s ingredienciami, ktoré sú všade okolo nás a môžu sa jedného dňa stať realitou...

Castle Rock v Maine je na pohľad pokojné mestečko, kde sa životy ľudí nijako nevymykajú priemeru. Raz, nebolo to až tak dávno, však do mestečka zavítal netvor a odvtedy už nič nebolo ako predtým.

To, čo striehne v temnej jaskyni, nie je vlkolak, upír, ghúl ani bezmenný tvor zo zakliateho lesa či snežných pustín. Má to však moc zmeniť milého a priateľského bernardína na krvilačnú beštiu, ktorá následne terorizuje obyvateľov mestečka. Výnimkou nie je ani štvorročný Tad Trenton, ktorý s matkou uviazne v pokazenom aute.
A na blízku nie je nik, kto by im pomohol.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Peter Sklár:

Knihy, ktorými žijete · Čítanie z knihy CUJO (Stephen King)

 

Cujo je lahôdka pre milovníkov Kinga a hororu ako takého. Sotva 370 strán, no nabitých napätím, zimomriavkami a desivými momentmi. Vynikajúco prepracovaná psychológia postáv, toxické vzťahy, ktoré sa hrotia a plaziace sa zlo, z ktorého vám naskočí husia koža. Najmä keď sú Donna a jej syn Tad zatvorení v aute, budete zatínať päste a nervózne si budete hrýzť do pier.

Mimochodom, samotný Stephen King si údajne nepamätá, ako napísal túto knihu. Bol totiž pod silným vplyvom drog, omamných látok, bolo to ešte začiatkom 80-tych rokov...a aj to napovedá, aký hrozivý je to príbeh.

Milan Buno, knižný publicista

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kapela Medial Banana vydáva nový album More času
<< predchádzajúci článok
Tisíce návštevníkov prilákal projekt do Tatranskej galérie, venoval sa umeniu aj holokaustu (video)