Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júla 2019

L. Sólymos: Slovensko pri klimatickej zmene patrí k tým zodpovednejšímNa archívnej snímke László Sólymos.Zdieľať
Na archívnej snímke László Sólymos. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 12. júla (TASR) - Slovensko aj Európska únia patria v boji proti klimatickej zmene k tým zodpovednejším. Po dvojdňovom neformálnom rokovaní európskych ministrov životného prostredia vo fínskych Helsinkách to uviedol šéf slovenského envirorezortu László Sólymos (Most-Híd). Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.


Sólymos tvrdí, že boj proti zmene klímy je jednou z priorít jeho rezortu. "Zmena klímy nie je iba výzvou budúcnosti, ale je realitou už dnes. Ovplyvní budúcnosť ďalších generácií, a preto je dôležité, aby sme nastavovali globálne ciele, ako napríklad Parížska dohoda," dodal. S ostatnými ministrami rokoval najmä o znižovaní dôsledkov klimatickej zmeny, podpore obehového hospodárstva a ochrane biodiverzity po roku 2020.

Envirorezort pripomína, že Slovensku sa oproti roku 1990 podarilo znížiť emisie skleníkových plynov o viac ako 40 percent. Každé ďalšie zníženie však bude podľa neho náročnejšie a bude vyžadovať zavádzanie nových, inovatívnych technológii. V tejto súvislosti vyzdvihuje ukončenie ťažby uhlia na hornej Nitre.

Konkrétne čísla a údaje o prechode Slovenska na nízkouhlíkovú ekonomiku má priniesť Nízkouhlíková stratégia rozvoja Slovenska do roku 2030 s výhľadom do roku 2050. Podľa rezortu by mala byť hotová do konca roka. "Práve táto stratégia bude kľúčová k nastaveniu klimatickej politiky a nízkouhlíkových cieľov Slovenska," avizuje rezort.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Liesku na Orave padol v piatok ráno teplotný rekord
<< predchádzajúci článok
Francúzi oslávia Deň Bastily, žlté vesty sú opäť v pohotovosti

L. Sólymos: Slovensko pri klimatickej zmene patrí k tým zodpovednejším - diskusné fórum čitateľov