11. apríla 2008

Lacko podľahol Labadzemu, SR - Gruzínsko 0:1

Tenisti Slovenska prehrávajú po úvodnej dvojhre súboja 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2008 s Gruzínskom 0:1. O prvý bod hosťujúceho tímu sa v Národnom tenisovom centre v ...

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) - Tenisti Slovenska prehrávajú po úvodnej dvojhre súboja 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2008 s Gruzínskom 0:1. O prvý bod hosťujúceho tímu sa v Národnom tenisovom centre v Bratislave postaral Irakli Labadze, ktorý v päťsetovom súboji zdolal Lukáša Lacka 4:6, 7:6 (6), 3:6, 6:3, 19:17. Maratónske stretnutie trvalo 4 hodiny a 44 minút. Lacko premrhal v dvadsiatom geme rozhodujúceho piateho setu za stavu 10:9 štyri mečbaly pri podaní súpera a neskôr ešte jeden. Dvadsaťšesťročný Gruzínec, ktorý na dlhší čas vypadol pre zranenie z tenisového diania, sa k rozhodujúcemu brejku dostal až v 35. geme a po podaní Lacka sa ujal vedenia 18:17. Vzápätí už pri svojom servise doviedol zápas do úspešného konca, keď víťazným úderom z forhendu premenil druhý mečbal. Tento súboj bol vôbec najdlhším v 15-ročnej histórii slovenského účinkovania v Davisovom pohári. Stretnutie Slovensko - Gruzínsko pokračuje v piatok na antuke pod zatiahnutou strechou Sibamac arény NTC druhou dvojhrou medzi Dominikom Hrbatým a Nodarom Itonišvilim. SLOVENSKO - GRUZÍNSKO 0:1 po I. dvojhre Lukáš Lacko - Irakli Labadze 6:4, 6:7 (6), 6:3, 3:6, 17:19 SITA