Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. januára 2009

Lajčák nahradí Kubiša na poste ministra v pondelokMinistrom zahraničných vecí SR bude Miroslav Lajčák. Nahradí vo funkcii Jána Kubiša, ktorý odchádza do Organizácie Spojených národov (OSN). Nového ministra vymenuje prezident Ivan Gašparovič v ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) - Ministrom zahraničných vecí SR bude Miroslav Lajčák. Nahradí vo funkcii Jána Kubiša, ktorý odchádza do Organizácie Spojených národov (OSN). Nového ministra vymenuje prezident Ivan Gašparovič v pondelok. Agentúru SITA o tom informoval Úrad vlády SR. Premiér Robert Fico už predložil Gašparovičovi návrh na Lajčákove vymenovanie. Ten doteraz pôsobil ako predstaviteľ medzinárodného spoločenstva pre Bosnu a Hercegovinu.Ján Kubiš bol v stredu poslednýkrát na rokovaní vlády, v utorok odlieta do Ženevy, aby prevzal funkciu v OSN. "Dnes som sa už na vláde naozaj rozlúčil, takže tá budúca vláda bude už za prítomnosti môjho nástupcu," povedal po zasadaní vlády Kubiš. Minister zahraničných vecí začiatkom budúceho týždňa nastúpi do funkcie výkonného tajomníka Európskej hospodárskej komisie OSN (ECE).

Kubiš mal z vlády odísť pred týždňom, vo funkcii zostal dlhšie na žiadosť premiéra Roberta Fica, aby pomohol pri rokovaniach o plynovej kríze.
SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž v Belgicku zabil v detských jasliach tri deti a dvoch dospelých
<< predchádzajúci článok
Gašparovič sa bude opätovne uchádzať o post hlavy štátu

Lajčák nahradí Kubiša na poste ministra v pondelok - diskusné fórum čitateľov