Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. februára 2012

Lavína zabila v Kosove 10 členov jednej rodinyDedina Restelicë v južnej časti Kosova sa stala cez víkend dejiskom tragédie, keď lavína usmrtila desať členov jednej z tamojších rodín. V pondelok o tom informoval internetový portál srbského ...Zdieľať
bez nazvu PRIŠTINA 13. februára (WEBNOVINY) - Dedina Restelicë v južnej časti Kosova sa stala cez víkend dejiskom tragédie, keď lavína usmrtila desať členov jednej z tamojších rodín. V pondelok o tom informoval internetový portál srbského denníka Kurir, ktorý sa odvoláva na správy stanice Radio KIM.


Lavína podľa neho spadla ešte v sobotu ráno, v dedine zničila sedem domov a ďalších šesť poškodila. Väčšina z nich však bola v tom čase prázdna. Spomedzi 11 členov miestnej rodiny Rekovcov prežila iba päťročná Amsera, ktorú previezli do nemocnice v meste Prizren, jej život však nie je v ohrození.

Podľa srbského portálu sa na záchrannej operácii podieľalo okolo 1500 ľudí z okolitých dedín, ako aj príslušníci jednotiek KFOR, kosovskej polície a hasičského zboru.Tlačová agentúra Reuters medzitým informovala o ďalšej tragédii v Kosove, ktorá súvisí s vlnou extrémne chladného počasia. Výbuch nádrže s palivom, ktoré istá rodina používala na vykurovanie, ešte vo štvrtok zabil troch ľudí a zranil dve deti.

Kosovská vláda v súvislosti so snehovou nádielkou nariadila prerušenie vyučovania na školách a viaceré odľahlé oblasti boli cez víkend odrezané od okolia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NATO pripúšťa smrť detí pri nálete v Afganistane
<< predchádzajúci článok
SunSoft.CRM pomáha efektívne riadiť firmu

Lavína zabila v Kosove 10 členov jednej rodiny - diskusné fórum čitateľov