Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

23. novembra 2009

Lekár Michaela Jacksona sa opäť vrátil do práceBývalý lekár Michaela Jacksona sa prvý raz od smrti Kráľa popu vrátil do práce. Ako informoval advokát Edward Chernoff, Conrad Murray dnes opäť otvoril svoju kliniku v Houstone. "Nebol si schopný ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) - Bývalý lekár Michaela Jacksona sa prvý raz od smrti Kráľa popu vrátil do práce. Ako informoval advokát Edward Chernoff, Conrad Murray dnes opäť otvoril svoju kliniku v Houstone. "Nebol si schopný zarobiť na živobytie. Súdne poplatky sú enormne vysoké, jeho dlhy sa už vyšplhali do bodu, keď nie je jasné, či bude schopný udržať si dom a podporovať rodinu," uviedol právnik 56-ročného kardiológa. "Má v úmysle pokračovať v liečbe tých pacientov, ktorí mu vyjadrili podporu, aj napriek všetkej pozornosti a vyhrážkam," dodal. Murray v piatok navštívil 16 pacientov, ktorí o schôdzku s ním požiadali. Lekár naposledy na klinike pracoval v apríli, kým neukončil prax v Las Vegas a Houstone, aby prijal lukratívne miesto Jacksonovho osobného doktora za 150-tisíc amerických dolárov mesačne (viac ako 101-tisíc eur). Za túto prácu však údajne nikdy nedostal peniaze. "V skutočnosti nemá príjem už sedem mesiacov," povedal Chernoff. Murray zaplatil na losangeleskom súde 700 amerických dolárov (v prepočte 470 eur), aby sa vyhol väzeniu za neplatenie výživného pre jedenásťročného syna. Matka jeho dieťaťa mu už odpustila 15-tisíc dolárov (viac ako 10-tisíc eur), ktoré jej dlhoval.


Murray je objektom vyšetrovania v súvislosti so smrťou Michaela Jacksona, ktorú koroner označil za zabitie. Polícii povedal, že Kráľovi popu podal silné anestetikum a iné lieky niekoľko hodín pred jeho smrťou. Jeho právny zástupca však uviedol, že Jacksonovi nedal nič, čo by ho mohlo zabiť.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rocker Alice Cooper obdivuje Lady GaGa
<< predchádzajúci článok
Knižnica mŕtvych

Lekár Michaela Jacksona sa opäť vrátil do práce - diskusné fórum čitateľov