Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. augusta 2015

Lekárnická komora ocení farmaceutov, ľudia môžu posielať nominácieSlovenská lekárnická komora (SLeK) vyzýva ľudí, aby jej do ankety posielali nominácie na farmaceutov, ktorí robia dobré meno lekárnickému stavu. Desať z ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič
Bratislava 29. augusta (TASR) – Slovenská lekárnická komora (SLeK) vyzýva ľudí, aby jej do ankety posielali nominácie na farmaceutov, ktorí robia dobré meno lekárnickému stavu. Desať z nich ocení 13. novembra pri príležitosti 25. výročia ustanovujúceho snemu komory.


"Oslovujeme rôzne pacientske organizácie, samosprávy, no apelujeme aj na ľudí, aby nominovali farmaceutov, ktorí pre nich predstavujú výrazné osobnosti," informoval prezident SLeK Ondrej Sukeľ. Ocenenie nesie meno Artemide Zattiho, argentínskeho lekárnika známeho vytrvalým a nezištným postojom v pomoci chudobným pacientom.

Toto výročie si komora pripomenie aj organizáciou odborných a spoločenských podujatí a vyhlásením roka 2016 za "Rok farmaceuta ako pomáhajúcej profesie". Súčasťou budú osvetové a informačné kampane zamerané na správnu farmakoterapiu a prístup k liečbe dojčiacich žien a malých detí či na správne zaobchádzanie s liekmi v domácnostiach.

Nominácie do ankety je možné zasielať poštou na adresu: Slovenská lekárnická komora, Nová Rožňavská 3, 831 04 Bratislava, prípadne elektronicky na e-mailovú adresu: sekretariat@slek.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava bude mať jazdeckú hliadku mestskej polície
<< predchádzajúci článok
Do Nemecka prileteli štyri americké stíhačky, zúčastnia sa cvičenia

Lekárnická komora ocení farmaceutov, ľudia môžu posielať nominácie - diskusné fórum čitateľov