22. októbra 2015

LIGA MAJSTROV: Čechovskí Medvedi zdolali prešovský Tatran o jeden gól

Na snímke vľavo hore Alexej Peškov (Tatran), vpravo dole Roman Carapkin (Čechovskí Medvedi) v zápase C-skupiny Ligy majstrov v hádzanej mužov Tatran Prešov - Čechovskí Medvedi v Prešove 18. októbra 2015. Foto: TASR/Milan Kapusta
Čechov 20. októbra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojom šiestom vystúpení v Lige majstrov, keď na palubovke Čechovských Medveďov podľahli domácemu tímu 28:29. Zo ziskom dvoch bodov tak zostáva slovenský tím na poslednom šiestom mieste v C-skupine. Ďalší zápas v Lige majstrov odohrá Tatran 11. novembra v domácom prostredí proti FC Porto.

Prešovčanom sa vydaril úvod zápasu a držali si tesný náskok. V 11. minúte viedli už o tri góly (7:4), no Čechovskí Medvedi dokázali túto stratu stiahnuť. V 16. minúte vyrovnal Ostašenko na 9:9. Krátko na to mohol náskok svojmu tímu vrátiť Sadovij, no nielenže dvakrát v krátkom slede netrafil, ale po nešetrnom faule domáceho hráča ho museli ošetrovať. V 21. minúte vrátil náskok prešovskému tímu Radoslav Antl, ktorý upravil na 11:12. Nasledovali však dva góly ruského celku, ktorý viedol 15:13. V 28. minúte už bolo znovu vyrovnané, keď sa gólom na 15:15 presadil Prešovčan Peskov. Po strate dovtedy najvýraznejšieho náskoku si tréner domáceho tímu vzal oddychový čas, po ktorom sa už skóre do konca prvého polčasu nezmenilo.

Aj v úvode druhého dejstva sa hrala vyrovnaná partia. Domáci boli trikrát v najtesnejšom vedení, Prešovčania však vždy vyrovnali a v 37. minúte bolo 18:18. Jakub Hrstka úspešnou sedmičkou v 39. minúte upravil na 18:19 a o minútu na to zvýšil na rozdiel dvoch gólov Antl. Dvojgólový náskok sa zverencom Rastislava Trtíka darilo držať do 45. minúty, keď Kovalev najskôr vyrovnal a Santalov krátko na to poslal do vedenia svoj tím. Od 51. minúty museli dvojgólovú stratu (26:24) dobiehať prešovskí hráči, ktorí sa v záverečnej desaťminútovke dopustili viacerých technických chýb. Oddychový čas si vzal v 54. minúte tréner Tatrana. O dve minúty neskôr po úspešnom zákroku brankára Božiča pridal kontaktný gól Hrstka (26:27), no krátko na to ruský tím získal späť dvojgólový náskok. Jakub Hrstka dokázal vyrovnať na 28:28 po tom, čo Kotov fauloval Antla. Práve Kotov v poslednej minúte strelil víťazný gól (29:28), keďže vyrovnávajúci zásah Dominika Kroka prišiel po prešľape. Zároveň so sirénou ešte zaujala potýčka medzi viacerými hráčmi oboch tímov.

C-skupina:

Čechovskí Medvedi - Tatran Prešov 29:28 (15:15)

Najviac gólov Čechovských Medveďov: Kovalev 6, Santalov 5, Kotov 5
Zostava a góly Tatrana: Čuprina, Božič - Kopčo 5, Hrstka 8, Rábek, Furlan, Sadovij 2, Krok 2, Radčenko, L. Urban 2, Pekár, Peskov 5, Antl 4, Ivkovič, Petro. Rozhodovali: Dinu, Din (obaja Rum.), vylúčení: 6:4, 7 m hody: 4/3 - 5/4.