22. októbra 2015

Slovenské futbalistky odštartovali boj o ME. Prehrou v Poľsku

Základná zostava slovenských futbalistiek v zápase kvalifikácie o postup na ME 2017 medzi Poľskom a Slovenskom v meste Tychy 22. apríla 2015 Foto: Teraz.sk/SFZ- Lenka Gazdíková
Tychy 22. októbra (TASR) - Slovenské futbalové reprezentantky odštartovali štvrtkovou prehrou v poľskom Tychy v 4. skupine kvalifikáciu o postup na ME 2017 v Holandsku. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu nestačili na domáce Poľky po výsledku 0:2.

V pondelok 26. októbra nastúpia Slovenky v Senci na ich druhý duel proti Moldavsku (17.00 h). V skupine čakajú na slovenský tím okrem Poľska a Moldavska tiež Švédsko a Dánsko.

Slovenky začali pred skvelou kulisou sympaticky a prvých 15 minút patrilo im. Solídne kombinovali a vyzerali nebezpečnejšie. Poľská obrana sa zdala neistá, ale do čistej šance sa hostky nedostali. V 18. minúte znenazdajky udreli domáce. Center Sikorovej našiel za chrbtom slovenskej obrany Chudzikovú, ktorá už nemala problém do odkrytej brány otvoriť skóre. Domáce ožili, v 22. minúte mohla zvýšiť Pajorová, ale vystrelila vedľa. Po polhodine hry kopala rohový kop Fecková a Fischerovej hlavička letela vedľa ľavej tyče domácej brány. V 35. minúte mohli Slovenky inkasovať, Dudeková odviedla ukázala peknú individuálnu akciu na šestnástke, prihrala Sikorovej, ktorá si ešte zasekla obrankyňu a vystrelila, fantastický zákrok ale predviedla slovenská brankárka Korenčiová. Slovenky sa snažili vyrovnať, ale chýbala im finálna prihrávka.

Poľky začali druhý polčas silným náporom, ale udrieť mohlo na druhej strane. V 57. minúte po rohu najprv obrana domácich zblokovala strelu Bíróovej a potom brankárka Antoňczyková skrotila aj strelu Matysovej. Domáca brankárka podržala jej tím už o minútu, keď končekami prstov vyrazila na roh aj výborne padajúcu strelu Škorvánkovej. A tak platilo nedáš-dostaneš, keď skvelú prienikovú prihrávku medzi stopérky vyslala Pajorová a striedajúca Grabowská, ktorá bola na ihrisku len pár sekúnd prvým dotykom s loptou prestrelila Korenčiovú - 2:0. V 89. minúte mohla znížiť Fecková, v dobrej šanci ale len dokázala slovenskú mizériu v efektivite. A keď sa v nadstavenom čase neujala ani veľká šanca domácej Balcerzakovej, skončil sa duel zaslúženou výhrou Poliek.

kvalifikácia ME 2017 žien, 4. skupina:

Poľsko - Slovensko 2:0 (1:0)
18. Chudziková, 63. Grabowská, ŽK: Daleszczyková - Šušková, Vojteková, rozhodovala: Frappartová (Fr.)

zostavy:

Poľsko: Antoňczyková - Sikorová, Miková, Siwiňská, Konseková - Kamczyková (60. Grabowská), Balcerzaková, Dudeková, Chudziková - Daleszczyková (90.+1 Solowová), Pajorová (69. Kaletková)

SR: Korenčiová – Zdechovanová, Fischerová, Matysová, Vojteková – Ondrušová, Košíková (46. Bíróová) – Fecková, Škorvánková, Šušková (82. Koleničková) – Hmirová

Hlas po zápase:

Zsolt Pakusza, tréner SR (zdroj: futbalsfz.sk): "Vo vynikajúcej atmosfére a skutočnom futbalovom prostredí sa odohral veľmi slušný zápas, o ktorý sa postarali oba tímy. Vo väčšine zápasu sa nám darilo, s výnimkou záveru, hrať to, čo sme chceli. Vypracovali sme si aj šance, ktoré sme však, na rozdiel od súperiek, nedokázali využiť. Chceli sme vyhrať a neprišli sme len brániť, neboli sme horším družstvom, hoci Poľsko je v rebríčku UEFA o desať priečok vyššie ako my. To potešilo a na tom musíme stavať v ďalších kvalifikačných zápasoch."

Skalica si pripíše dôležité 3 body. Slovenskú dvadsiatku porazila 3:1
LIGA MAJSTROV: Čechovskí Medvedi zdolali prešovský Tatran o jeden gól