18. novembra 2020

Liga národov: Slovensko prehralo v Česku o dva góly a z B-divízie zostupuje do "céčka"

Slovenskí futbalisti prehrali v Plzni s domácim Českom 0:2 vo svojom poslednom zápase v 2. skupine B-divízie Ligy národov a zostúpili do C-divízie.

Slovenský reprezentant Marek Hamšík v súboji s Čechom Alexom Kráľom počas zápasu 2. skupiny B-divízie Ligy národov. Plzeň (Doosan Arena), 18. november 2020. Foto: SITA/AP.

Úvodný gól stredajšieho duelu v Doosan Arene padol v 17. minúte, keď po rohovom kope Tomáš Souček hlavou usmernil loptu za chrbát brankára Mareka Rodáka. Druhý presný zásah domáceho tímu v 55. minúte zaznamenal Zdeněk Ondrášek.

Tabuľka: Liga národov – 2. skupina (B-divízia)

Zápasy Výhry Remízy Prehry Skóre Body
1. Česko 6 4 0 2 9:5 12
2. Škótsko 6 3 1 2 5:4 10
3. Izrael 6 2 2 2 7:7 8
4. Slovensko 6 1 1 4 5:10 4

Ani prípadné stredajšie víťazstvo by Slovákom nestačilo na záchranu v B-divízii, keďže Izrael doma zdolal Škótsko 1:0 a v tabuľke obsadil tretie miesto. Česi sa naopak s 12 bodmi stali víťazmi „slovenskej“ skupiny a postúpili do A-divízie.

Liga národov – 2. skupina (B-divízia)

• Plzeň

Česko – Slovensko 2:0 (1:0)

• Doosan Arena

17. min. – 1:0 T. Souček
55. min. – 2:0 Z. Ondrášek

Žlté karty: 0 – 1
90.+ P. Hrošovský

strely celkovo (na bránu): 10:8 (5:2) rohové kopy: 2:4, ofsajdy: 0:3, držanie lopty (v %): 49 – 51, rozhodcovia: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (všetci Tur.), pre pandémiu koronavírusu sa hrá bez divákov

Česko: T. Vaclík (46. T. Koubek) – V. Coufal, J. Brabec, T. Kalas, A. Matějů – T. Souček, A. Král – L. Masopust (46. V. Černý), V. Darida (87. A. Barák), J. Jankto (74. J. Kopic) – Z. Ondrášek (66. M. Vydra)
Slovensko: M. Rodák – P. Pekarík, N. Gyömbér, M. Škriniar, T. Hubočan – S. Lobotka (62. P. Hrošovský) – A. Rusnák (62. T. Suslov), J. Kucka (67. J. Greguš), M. Hamšík, R. Mak (62. P. Šafranko) – M. Ďuriš (81. I. Schranz)

NBA: Jednotkou draftu Edwards, Čech Krejčí skončil v Oklahome City