Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. apríla 2011

Lipšic nevie, čo mu chce Piťo povedať o ValkoviMinister vnútra Daniel Lipšic ...Zdieľať
lipsic Za ministrom vnútra Danielom Lipšicom prišiel šéf bratislavského podsvetia údajne s infomáciami o vražde právnika Ernesta Valka.Ilustračné foto SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) - Minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) stojí na opačnej strane barikády ako Piťo, ktorý chcel s ním hovoriť o informáciách súvisiacich s vraždou advokáta Ernesta Valka, čo Lipšic odmietol. Lipšic nevie, čo mu chce Piťo povedať. Muž, ktorého polícia považuje za šéfa skupiny bratislavského podsvetia piťovcov, sa domáhal stretnutia s ministrom Lipšicom, na ktorom chcel hovoriť o Valkovej vražde. Informoval o tom Nový Čas. Podľa denníka chcel Juraj O., prezývaný Piťo, hovoriť o vražde advokáta Ernesta Valka. Ministra takéto správanie pobúrilo.


O Piťove informácie o závažnej organizovanej kriminalite sa začali zaujímať policajti. Podľa Nového Času sa chcel stretnúť s Lipšicom minulý týždeň v čase, keď bol minister na pracovnom výjazde. "Na vrátnicu ministerstva prišiel muž, ktorý sa dožadoval stretnutia s ministrom. Nelegitimoval sa preukazom totožnosti. Keďže tvrdil, že má informácie o prípadoch, ktorým sa venuje Úrad boja proti organizovanej kriminalite, pracovník ministerstva ho odporučil na tento útvar", uviedol pre Nový Čas hovorca rezortu Gábor Grendel. "Ernest bol môj priateľ. Išiel som za Lipšicom, lebo bol tiež jeho priateľ. Vyšiel z jeho kancelárie a myslím si, že by mal mať záujem na vyšetrení prípadu jeho vraždy," vysvetlil pre Nový Čas Juraj O. S policajtmi, za ktorými ho poslali, sa rozprávať nechce, lebo im nedôveruje.


Pohreb Ernesta Valka na Martinskom cintoríne"Keďže osoba, ktorú v Bratislave prezývajú Piťo, uvádzala, že chce poskytnúť závažne informácie o organizovanej kriminalite, vyšetrovateľ ju predvolal ako svedka. V prípade, že sa v stanovenom termíne nedostaví, polícia využije všetky svoje zákonné možnosti a osobu prezývanú Piťo zabezpečí k výsluchu, aby poskytla informácie o organizovanom zločine," povedal pre Nový Čas policajný prezident Jaroslav Spišiak.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na diaľnici medzi Budapešťou a Viedňou zahynula Slovenka
<< predchádzajúci článok
Na preteky na pomoc onkopacientom prišlo 651 cyklistov