21. januára 2018

Lobotkova Celta vyhrala v San Sebastiane, úspešný aj Real Madrid

Stanislav Lobotka, archívna snímka.

Stanislav Lobotka, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Madrid 21. januára (TASR) - Futbalisti Realu Madrid uspeli v nedeľnom domácom stretnutí 20. kola najvyššej španielskej súťaže nad Deportivom La Coruňa 7:1. Od 23. minúty síce prehrávali 0:1, ale v zostávajúcom čase rozhodli o svojom vysokom víťazstve po dvoch góloch Nacha, Garetha Balea aj Cristiana Ronalda a jednom presnom zásahu Luku Modriča. Real si pripísal prvé ligové víťazstvo od 9. decembra.

Celta Vigo natiahla sériu bez prehry na tri zápasy, keď v nedeľu triumfovala na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian 2:1. Domáci síce viedli od 10. minúty zásluhou Williana Joseho, no o ďalších desať vyrovnal z penalty Iago Aspas a 15 minút pred koncom rozhodol Maximiliano Gomez. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral za hostí celý zápas a v 24. minúte videl žltú kartu, jeho krajan Róbert Mazáň sedel na lavičke náhradníkov.