Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. mája 2010

ĽS-HZDS by sa do NR SR nedostala, AZEN ánoVoľby do Národnej rady SR, ktoré sa uskutočnia 12. júna, by vyhral Smer-SD s 33,7 percentami. Na druhom mieste by skončila SDKÚ-DS s 15,5 percentami a KDH by dalo hlas ...Zdieľať
urbani meciar Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 27. mája (WEBNOVINY) - Voľby do Národnej rady SR, ktoré sa uskutočnia 12. júna, by vyhral Smer-SD s 33,7 percentami. Na druhom mieste by skončila SDKÚ-DS s 15,5 percentami a KDH by dalo hlas 10,3 percenta voličov. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu Agentúry pre výskum verejnej mienky, ktorý uskutočnila od 10. do 19. mája na vzorke 1 118 respondentov vo veku 18 a viac rokov. Na voľbách by sa určite zúčastnilo 50,2 percenta z nich a 27,6 percenta odpovedalo, že sa skôr zúčastnia ako nezúčastnia. Zvyšných 22,2 percenta oslovených uviedlo, že sa na voľbách skôr nezúčastnia ako zúčastnia, určite sa na nich nezúčastnia alebo nevedeli na otázku odpovedať.

Do parlamentu by sa podľa výsledkov prieskumu dostalo sedem politických strán, medzi nimi aj novovzniknutá Aliancia za Európu národov (AZEN), ktorú by podporilo 5,1 percenta voličov. Medzi parlamentné strany by sa zaradila aj strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 9,4 percenta hlasov potenciálnych voličov. Most-Híd by volilo šesť percent a SNS 5,2 percenta oslovených.

ĽS-HZDS by s podporou 4,1 percenta hlasov zostala pred bránami Národnej rady SR rovnako ako SDĽ so štyrmi percentami. SMK by volilo 3,3 percenta respondentov a KSS by získala 1,2 percenta hlasov. Ľudovú stranu Naše Slovensko (ĽSNS) by podporilo 1,1 percenta oslovených a ostatné politické subjekty kandidujúce v parlamentných voľbách by získali menej ako percento voličských hlasov.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyšetrujú rodičov fajčiaceho dvojročného chlapca
<< predchádzajúci článok
ALGAYEROVÁ: Európa chce pomôcť Ázii rozvíjať sa