Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. augusta 2012

Ľudovít Kaník protestuje, vypísal petíciu za druhý piliérPredseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník v piatok v budove Národnej rady SR pri vchodových dverách umiestnil stolík s petičnými hárkami na podporu zachovania súčasných odvodov vo výške ...Zdieľať
peticia BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník v piatok v budove Národnej rady SR pri vchodových dverách umiestnil stolík s petičnými hárkami na podporu zachovania súčasných odvodov vo výške deväť percent do druhého dôchodkového piliera.


Ako povedal pre agentúru SITA Kaník, umiestnenie petičného stolíka je symbolické.

"Je to signál, že je to vážna vec a NR SR je miesto, ktoré ľahko nájde každý, kto chce,“ povedal s tým, že na to dostali súhlas.

"Žiadal som, aby NR SR o tom hlasovala, Paška povedal, že o tom hlasovať netreba, čo kvitujem," uviedol. Kaník neočakáva, že by petíciu prišli do parlamentu podpísať davy ľudí.

"Ale predpokladám, že toto petičné miesto tu bude stále a aj počas Dňa otvorených dverí, ktorý je 1. septembra. Vtedy príde veľa občanov a každý tú možnosť bude mať,“ konštatoval.

Podľa Kaníka počet podpisov pod petíciu dynamicky rastie. "Prekročili sme číslo 80 000. Možno sme niekde na 90 000," upozornil. Kaník chce, aby bolo počuť občanov s tým, že si nenechajú zobrať 55 percent zo svojich osobných účtov, na ktoré majú podľa dnešného zákona nárok.

Tri opozičné strany SDKÚ-DS, SaS a Most-Híd v júni avizovali, že aktívne podporia petíciu, ktorá má za cieľ pozbierať podpisy občanov, ktorí chcú zachovanie súčasnej výšky odvodov na úrovni 9 %. Opozícia tak reaguje na zámer vlády Roberta Fica zaviesť významné zmeny v dôchodkových pilieroch a v platení odvodov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rozhodli sekundy, vo vzduchu sa takmer zrazili tri lietadlá
<< predchádzajúci článok
Slovensko má najväčší podiel dlhodobo nezamestnaných v EÚ

Ľudovít Kaník protestuje, vypísal petíciu za druhý piliér - diskusné fórum čitateľov