Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. augusta 2012

Slovensko má najväčší podiel dlhodobo nezamestnaných v EÚSlovensko má spomedzi krajín EÚ najväčší podiel dlhodobo nezamestnaných. Dvaja z troch ľudí bez práce si zamestnanie nevedeli nájsť minimálne jeden rok. Vyplýva to z analýzy ...Zdieľať
nezamestnanost BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Slovensko má spomedzi krajín EÚ najväčší podiel dlhodobo nezamestnaných. Dvaja z troch ľudí bez práce si zamestnanie nevedeli nájsť minimálne jeden rok.


Vyplýva to z analýzy Poštovej banky, ktorá sa opierala o štatistiku Eurostatu. Kým v žiadnej inej krajine v uplynulom roku podiel dlhodobo nezamestnaných neprekročil hranicu 60 %, na Slovensku bola na úrovni 67,8 %.

V Írsku, ktoré v rebríčku obsadilo druhé miesto je to 59,4%. Na treťom mieste skončilo Estónsko s podielom 56,8 %. Do prvej desiatky sa dostali aj Bulharsko, Lotyšsko, Litva, Taliansko, Grécko, Belgicko a Portugalsko. Menší problém s dlhodobou nezamestnanosťou oproti Slovensku majú aj jeho okolité štáty či Rumunsko.

Najlepšie z porovnávania vyšli škandinávske krajiny, kde sa podiel dlhodobo nezamestnaných pohyboval v roku 2011 okolo 20-tich %. Eurostat porovnával aj regióny jednotlivých krajín. Ani tieto údaje však nedopadli pre Slovensko najlepšie.

Zo štyroch regiónov (Západné, Stredné a Východné Slovensko a Bratislavský kraj) sa v prvej desiatke európskych regiónov, ktoré trápi problém s dlhodobo nezamestnanými umiestnili až tri z nich. Západné, Východné a Stredné Slovensko postupne obsadili 4. 5. a 8. miesto. Z hľadiska regiónov skončili horšie oproti Slovensku už len Guadeloupe, Guyana a Martinique patriace Francúzsku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľudovít Kaník protestuje, vypísal petíciu za druhý piliér
<< predchádzajúci článok
Somálsky komik sa smial z islamistov, stálo ho to život

Slovensko má najväčší podiel dlhodobo nezamestnaných v EÚ - diskusné fórum čitateľov