Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. apríla 2020

Ľudskoprávny výbor si na prvom zasadnutí zvolil podpredsedov, opoziční poslanci neprišliParlamentný výbor pre ľudské práva je plne funkčný a v piatok na svojom prvom zasadnutí zvolil za podpredsedov Vladimíru Marcinkovú (Za ľudí) a Petra Polláka z hnutiaZdieľať
img_3818 676x451 3.4.2020  - Parlamentný výbor pre ľudské práva je plne funkčný a v piatok na svojom prvom zasadnutí zvolil za podpredsedov Vladimíru Marcinkovú (Za ľudí) a Petra Polláka z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Predseda výboru Ondrej Dostál z klubu Sloboda a Solidarita (SaS) agentúre SITA povedal, že sa funkcie v krátkom čase vzdá.

Chcel, aby bol výbor funkčnýParlament zvolil Dostála za predsedu výboru 2. apríla večer. Dostál vopred avizoval takýto postup v snahe, aby sa výbor sfunkčnil.

Poslanecká snemovňa totiž štyrikrát za predsedu výboru nezvolila opozičného poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD), pričom strana stále trvá na jeho nominácii.

„Rokovania výboru sa zúčastnili všetci koaliční poslanci, z opozície neprišiel nikto. Blaha sa ospravedlnil a povedal, že budú bojkotovať činnosť výboru, až kým nebude zvolený za predsedu výboru poslanec navrhnutý Smerom-SD,“ povedal agentúre SITA Dostál.

Vzdá sa funkcie šéfa


Podpredsedov zároveň poveril zastupovaním predsedu výboru. Po tom, čo Dostál podpíše uznesenie o voľbe podpredsedov a poverenie o zastupovaní, sa ešte dnes alebo v pondelok 6. apríla vzdá funkcie šéfa výboru.

Pozícia predsedu je stále neobsadená v parlamentnom výbore na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Parlament včera 2. apríla rovnako po štvrtýkrát nezvolil za jeho predsedu Mariana Kotlebu zo strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudskoprávny výbor si na prvom zasadnutí zvolil podpredsedov, opoziční poslanci neprišli © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nestlé podporilo hrdinov v prvej línii, nezabudlo ani na seniorov
<< predchádzajúci článok
Slováci si môžu počas pandémie koronavírusu odložiť splátky úverov, opatrenie má tri roviny

Ľudskoprávny výbor si na prvom zasadnutí zvolil podpredsedov, opoziční poslanci neprišli - diskusné fórum čitateľov