06. augusta 2012

Lukáš Lacko vypadol v Toronte v prvom kole

Slovenský tenista Lukáš Lacko skončil svoje účinkovanie vo dvojhre na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup v kanadskom Toronte (dotácia 2 648 700 USD, tvrdý povrch Decoturf vonku). ...

lacko TORONTO 6. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Lukáš Lacko skončil svoje účinkovanie vo dvojhre na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup v kanadskom Toronte (dotácia 2 648 700 USD, tvrdý povrch Decoturf vonku).

Dvadsaťštyriročný piešťanský rodák prehral v pondelňajšom zápase 1. kola v premiérovej vzájomnej konfrontácii s rovnako nenasadeným Španielom Pablom Andújarom za 129 minút 2:6, 6:4, 2:6.

Odnáša si šek na 9695 USD a 10 bodov do renkingu.

Od stavu 2:2 v prvom dejstve získal 26-ročný Španiel šesť gemov za sebou. Priaznivý vývoj stretnutia pre tenistu, žijúceho vo Valencii, trval až do 4:2 v druhom sete, potom však zverenec kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka zabral a štyrmi víťaznými hrami vyrovnal stav setov.

V rozhodujúcom treťom dejstve však 56. hráč singlového svetového rebríčka Lacko nevyužil tri razy výhodu podania, čo nemohlo stačiť na úspešný rezultát. Andújar (44. v rebríčku ATP) viedol už 5:1 a čistou hrou napokon doviedol duel do víťazného konca. V 2. kole bude jeho súperom v Toronte ôsmy nasadený John Isner z USA.

Výsledok pondelňajšieho stretnutia 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup v kanadskom Toronte (dotácia 2 648 700 USD, tvrdý povrch Decoturf vonku):