Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. decembra 2018

Lyžiar Hirscher dosiahol 60. triumf na Svetovom poháriRakúsky lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil v obrovskom slalome Svetového pohára 8. decembra 2018 vo francúzskom Val d'Isere.Zdieľať
Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil v obrovskom slalome Svetového pohára 8. decembra 2018 vo francúzskom Val d'Isere. Foto: TASR/AP
Val d'Isere 8. decembra (TASR) - Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher jednoznačne triumfoval v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára vo francúzskom Val d'Isere. Nóra Henrika Kristoffersena na druhom mieste zdolal o 1,18 sekundy, tretí bol Švéd Matts Olsson (+1,31). Slovenský reprezentant Adam Žampa získal dva body za 29. priečku. Jeho brat Andreas sa nezmestil do postupovej tridsiatky 2. kola, obsadil 51. pozíciu.


Vo francúzskom stredisku snežilo a podmienky sťažovala aj hmla. Hirscher išiel v 1. kole s výhodným štartovým číslom 1 a skvelou jazdou ho využil na čas, ku ktorému sa nepriblížil ani jeden zo súperov. Najbližšie bol Slovinec Žan Kranjec, no aj on zaostal výrazne, okrem neho sa pod sekundu zmestil už len Olsson. Veľký Hirscherov konkurent Kristoffersen na štvrtej priečke nabral manko 1,20 sekundy.

Adam Žampa so štartovým číslom 31 sa po miernych ťažkostiach v úvode dobre popasoval so zvyškom trate a z 22. miesta s prehľadom opäť postúpil do 2. kola. Minulý týždeň v Beaver Creeku skončil na devätnástej priečke. Tú však nezlepšil, medzi druhým a tretím medzičasom podišiel bránku, táto chyba sa s ním niesla aj v ďalších metroch a vyústilo to do prepadu vo výsledkovej listine.

Kristoffersen sa do druhej jazdy vydal agresívne, dobre zvládol strminu a vyšvihol sa na druhé miesto. Nestačil jedine na Hirschera, ktorý sa napriek veľkému náskoku nebál riskovať, trať ho síce v niekoľkých miestach trocha rozhodila, ale v cieli nebolo o jeho prvenstve pochýb. Dosiahol okrúhle 60. víťazstvo vo SP.

"Keď som začínal, nikdy by som neveril, že budem mať 60 víťazstiev. Vo Val d'Isere je jeden z najťažších, ak nie najťažší obrovský slalom v kalendári. Od môjho prvého úspechu pred deviatimi rokmi sa trať príliš nezmenila, akurát je možno ešte náročnejšia," povedal v prvej televíznej reakcii 29-ročný Hirscher. Práve v "obráku" vo Val d'Isere si v decembri 2009 pripísal premiérové prvenstvo vo SP.Výsledky obrovského slalomu SP vo Val d'Isere:


1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:42,99 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,18 s, 3. Matts Olsson (Švéd.) +1,31, 4. Alexis Pinturault (Fr.) +1,46, 5. Loic Meillard (Švaj.) +1,54, 6. Tommy Ford (USA) +1,69, 7. Marco Odermatt (Švaj.) +1,72, 8. Riccardo Tonetti (Tal.) +1,79, 9. Žan Kranjec (Slov.) +2,10, 10. Mathieu Faivre (Fr.) +2,16, ... 29. Adam ŽAMPA +3,35, Andreas ŽAMPA (obaja SR) nepostúpil do 2. kola


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Shiffrinová opäť vyhrala super-G: Nemyslela som na víťazstvo
<< predchádzajúci článok
Škriniar po súboji s Ronaldom skončil krvavým nosom

Lyžiar Hirscher dosiahol 60. triumf na Svetovom pohári - diskusné fórum čitateľov