Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. októbra 2006

M. Kočner chce ako primátor zriadiť v Bratislave bezplatnú MHDNezávislý kandidát na bratislavského primátora Marian Kočner sľubuje občanom, že v prípade jeho zvolenia sa v Bratislave od 1. januára budúceho roka za jazdu mestskou hromadnou dopravou (MHD) ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Nezávislý kandidát na bratislavského primátora Marian Kočner sľubuje občanom, že v prípade jeho zvolenia sa v Bratislave od 1. januára budúceho roka za jazdu mestskou hromadnou dopravou (MHD) nebude platiť. Kočner to uviedol na dnešnej tlačovej besede v Bratislave ako jeden z bodov jeho volebného programu. Podľa neho je "neslušné platiť za to, čo nefunguje" a je presvedčený, že MHD by mohla byť bezplatná, ak by sa urobili určité zásahy do rozpočtu mesta a hospodárenia bratislavského dopravného podniku (DPB). Ako dodal, na fungovanie bezplatnej MHD by stačila 1,2-miliardová dotácia, ktorú DPB dáva mesto ročne už v súčasnosti.

Kočner pred novinármi tiež povedal, že ako primátor by urobil koniec politickým obchodom na magistráte. Tvrdí, že majetok mesta sa predáva za nižšiu cenu, aká je jeho skutočná hodnota. "Mesto v tomto roku predalo časť svojho majetku za 430 miliónov korún, myslím si, že by sa to dalo predať minimálne za dve miliardy," skonštatoval Kočner. Vyššiu cenu za predaj majetku chce dosiahnuť verejnými dražbami. Kočner má v pláne aj zefektívniť opravu a výstavbu cestnej infraštruktúry, posilniť turizmus v hlavnom meste Slovenska, zvýšiť počet mestských policajtov, vybudovať anonymné drogové centrá a zriadiť poradenské centrum pre otcov. Jeho cieľom je zastaviť snehové kalamity v uliciach Bratislavy. Podľa neho stačí, keď bude zimný dispečing spolupracovať so Slovenským hydrometeorologickým ústavom, ktorý prípadné sneženie ohlásia v dvojtýždňovom predstihu.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počasie ostatných dní navodzuje v prírode jarnú náladu
<< predchádzajúci článok
Povedomie ľudí o možnostiach čerpať eurofondy rastie

M. Kočner chce ako primátor zriadiť v Bratislave bezplatnú MHD - diskusné fórum čitateľov

Rozprávka25.10. 14:01:03