Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. augusta 2013

Mŕtve české turistky mali úplne rozleptané žalúdky, uviedol lekárŽalúdky českých turistiek, ktoré zomreli v Egypte, boli úplne rozleptané kyselinou - musel to byť silný jed. Českému rozhlasu to povedal šéf nemocnice v egyptskom letovisku Hurghada.Zdieľať
Praha/Hurghada 3. augusta (TASR) - Žalúdky českých turistiek, ktoré zomreli v Egypte, boli úplne rozleptané kyselinou - musel to byť silný jed. Českému rozhlasu to povedal šéf nemocnice v egyptskom letovisku Hurghada.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Pitva navyše nepreukázala žiadne hnačkové ochorenie. Oficiálne výsledky pitvy však zatiaľ nie sú známe, polícia by ich mala zverejniť ešte dnes. Informácie priniesol český spravodajský portál iDNES.cz.

Extrémne prudký a silný jed nemohol podľa lekárov pochádzať zo stravy. "Telá matky a dcéry zatiaľ zostávajú v nemocnici, ktorá ich vydá na pohreb či repatriáciu až po príkaze prokuratúry," povedal Českému rozhlasu šéf nemocnice v Hurghade.

Informácie o otrave silným jedom však vyšetrovatelia zatiaľ nepotvrdili. Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Johana Grohová pre iDNES.cz uviedla, že ešte nemajú k dispozícii žiadne oficiálne závery pitvy.

Nové informácie v prípade mŕtvych Češiek tak čoraz viac nahrávajú možnosti, že ich niekto úmyselne otrávil. "Na 60 percent je za tým vražda, z ktorej je podozrivý práve manžel," povedala egyptská polícia na otázku českých Lidových novín.

Už v piatok večer lekár, ktorý robil obhliadku tiel matky a dcéry, vyhlásil, že telá boli na zemi vo veľmi neprirodzených polohách. Ležali približne 50 centimetrov od seba. Najmä dievčatko sa nachádzalo v polohe, ktorá skôr nasvedčuje otrave jedom než otrave jedlom.

Riaditeľ hotelovej nemocnice Hešam Hamed uviedol v stredu 31. júla pre českú televíziu Prima, že zosnulé dieťa bolo v pozícii so vzpaženými rukami a žena mala na očiach masku na spanie.

Muž, ktorý rodinnú tragédiu prežil, však opísal udalosti inak. "Ľahol som si vedľa dcéry a vravím, nech sa kúsoček posunie, že mám málo miesta. Chytím ju za ruku a ona bola úplne celá ľadová," povedal pre Českú televíziu. "Nedokážem si vysvetliť, akým spôsobom sa to mohlo stať," dodal.

Otec rodiny zatiaľ zostáva v Egypte. Jeho pas má egyptská polícia.

České turistky zomreli v hotelovej izbe v noci na utorok 30. júla. Zosnulá žena mala 36 rokov a jej dcéra osem. Mŕtve ich našiel otec, respektíve manžel, ktorého následne hospitalizovali a lekári mu údajne vypumpovali žalúdok, pripomenul vývoj prípadu web iDNES.cz.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na cestách v banskobystrickom kraji vyhasli životy troch motorkárov
<< predchádzajúci článok
Avia má nádej na záchranu, zaujímajú sa o ňu ruskí investori