Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. mája 2012

Maďarsko chce finančnú pomoc 15 miliárd eurMaďarská vláda chce získať od Medzinárodného menového fondu (MMF) a EÚ preventívny úverový program v objeme 15 mld. eur. Informoval o tom v pondelok Mihály Varga, šéf úradu ...Zdieľať
madarsko BUDAPEŠŤ 7. mája (WEBNOVINY) - Maďarská vláda chce získať od Medzinárodného menového fondu (MMF) a EÚ preventívny úverový program v objeme 15 mld. eur.


Informoval o tom v pondelok Mihály Varga, šéf úradu maďarského premiéra Viktora Orbána.

"Potrebujeme balíček, ktorý bude v podstate zodpovedať očakávaniam trhu," povedal Varga pre televíznu stanicu TV2. "Mali by sme podpísať trojročnú preventívnu dohodu, ktorá by mala hodnotu približne 15 mld. eur," spresnil Varga a dodal, že toto je podľa neho suma, na ktorej sa podarí s medzinárodnými veriteľmi dohodnúť.

Maďarsko chce získať od EÚ a MMF finančnú pomoc. Začatiu formálnych rokovaní však bránili spory s Bruselom, najmä v otázke zákona o maďarskej centrálnej banke, ktorý podľa kritikov ohrozuje nezávislosť inštitúcie. Európska komisia minulý mesiac súhlasila s otvorením rokovaní o poskytnutí pomoci Maďarsku po tom, čo sa vláda v Budapešti zaviazala, že spornú legislatívu zosúladí s pravidlami EÚ.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
General Motors predal v Číne rekordný počet automobilov
<< predchádzajúci článok
Polícia vyšetruje kúpu Malchárkovho domu

Maďarsko chce finančnú pomoc 15 miliárd eur - diskusné fórum čitateľov