Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. júna 2007

Maják o.z. realizuje projekt „učíme sa pracovať"Občianske združenie Maják uskutočňuje projekt „Učíme sa pracovať“, ktorý je financovaný z projektu Európskeho sociálneho fondu a zo zdrojov štátneho rozpočtu. Projekt je zameraný na ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. júna (WN/PR) - Občianske združenie Maják uskutočňuje projekt „Učíme sa pracovať“, ktorý je financovaný z projektu Európskeho sociálneho fondu a zo zdrojov štátneho rozpočtu.

Projekt je zameraný na vyškolenie ľudí z marginalizovaných a diskriminovaných skupín, to znamená, že kurz navštevujú ľudia po výkone trestu, zdravotne postihnutí, etnické minority a pod. Projekt sa realizuje v Zlatých Moravciach a Krompachoch. 120 ľudí má tak šancu zlepšiť svoje možnosti na trhu práce. Frekventanti kurzov sa učia pracovať s drevom, prírodným materiálom a drôtom. Všetci frekventanti patria do skupiny ťažko zamestnateľných ľudí a 90% z nich sú dlhodobo nezamestnaní alebo ľudia, ktorí ešte nikdy neboli zamestnaní. Frekventanti pochádzajú z cieľových skupín, ktoré tvoria najchudobnejšie vrstvy obyvateľstva, preto okrem stravného a preplácania cestovného poskytuje o.z. Maják frekventantom sociálnu pomoc v podobe šatstva a potravín, ktoré získava organizovaním zbierok. Frekventantom sa venuje špeciálny tím lektorov, ktorí sú prítomní vo vyučovacom procese, pomáhajú frekventantom odbúravať stres, krok za krokom ich učia nové pracovné zručnosti. Špeciálny prístup si vyžadujú najmä frekventanti s psychickým ochorením a mentálnym postihnutím. Pre 25 frekventantov o.z. Maják vytvorilo pracovné miesta priamo v organizácii.

Mgr. Gabriela Rakovská
vedúca sociálneho centra

Maják o.z.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počas víkendov v centre Bratislavy posilnené policajné hliadky
<< predchádzajúci článok
Britney Spears požaduje odstránenie nelichotivých billboardov