Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. júna 2007

Rodinná olympiáda sa presunie do TatralandiePrvý prázdninový víkend 30. júna a 1. júla 2007 bude v rámci celoročného a celoslovenského projektu rodinných športových súťaží – 2. ročníka ČSOB Family Cup - patriť plávaniu a kolieskovým ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. júna (WN/PR) - Prvý prázdninový víkend 30. júna a 1. júla 2007 bude v rámci celoročného a celoslovenského projektu rodinných športových súťaží – 2. ročníka ČSOB Family Cup - patriť plávaniu a kolieskovým korčuliam.

Trojčlenné rodinné tímy budú pretekať v sobotu v plaveckom bazéne Aquaparku Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši. Na nedeľu je naplánovaný štart pretekov na kolieskových korčuliach. Tie budú na okruhu v prázdninovej dedinke Holiday Village za aquaparkom. Dvoj- alebo trojgeneračné rodiny si môžu vybrať a pretekať na jednom ale i oboch podujatiach. Veková hranica účastníkov nie je obmedzená a na štart budú môcť nastúpiť aj najmenší, ktorým ešte pomáhajú držať sa nad vodou nafukovacie krídelká či kolesá. Na víťazov v kategóriách čakajú medaily a najlepšie rodiny získajú Rodinný pohár, teda Family Cup. Nik však bez ocenenia, lebo pre všetky zúčastnené rodiny sú v tombole pripravené vecné ceny v hodnote približne 80 000 Sk.

Ďalším zo série 2. ročníka ČSOB Family Cup bude 18. augusta tenisový turnaj rodinných dvojíc v Púchove a 8. septembra budú pretekať opäť trojčlenné tímy na horských bicykloch v Jasnej. Tam bude vyhlásená bude aj Športová rodina roka SR 2007 za najlepšie dosiahnuté výsledky v celej sérii piatich tohtoročných pretekov – obrovskom slalome, jazde na kolieskových korčuliach, tenise, plávaní a horskej cyklistike. Záštitu na 2. ročníkom prevzala manželka prezidenta SR Silvia Gašparovičová.

Prihlášky, pravidlá i program sú na www.familycup.sk.

Jana Janků, riaditeľka občianskeho združenia Family Cup

Občianske združenie Family Cup


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Astronauti čakajú na odpojenie od ISS
<< predchádzajúci článok
Skupina Mötley Crüe žaluje manažéra za pol miliardy korún