03. februára 2019

Manchester City zdolal Arsenal, Agüero sa blysol hetrikom

Na snímke Sergio Agüero.

Na snímke Sergio Agüero. Foto: TASR/AP
Londýn 3. februára (TASR) – V úvodnom nedeľňajšom zápase 9. kola anglickej futbalovej Premier League prehral Leicester City s Manchestrom United 0:1. Duel rozhodol už v 9. minúte Marcus Rashford, ktorého poslal za obranu súpera francúzsky stredopoliar Paul Pogba.

"Červení diabli" vystredali na piatej priečke Arsenal, ktorý prehral na ihrisku Manchestru City 1:3. Londýnsky tím prekvapil už v úvodnej minúte argentínsky útočník Sergio Agüero, ktorý zblízka prekonal gólmana Bernda Lena. V 11. minúte "kanonieri" udreli z prvej akcie a hlavou vyrovnal nikým nekrytý Laurent Koscielny. Pred odchodom do kabín však stihol ešte Agüero zvýšiť na 2:1 a v 61. minúte pridal tretí presný zásah.

Sumáre:

FC Manchester City – FC Arsenal 3:1 (2:0) Góly: 1., 44. a 61. Agüero – 11. Koscielny

Leicester City – Manchester United 0:1 (0:1)

Gól: 9. Rashford