04. augusta 2019

Manchester City zdolal Liverpool v rozstrele, obhájil Community Shield

Brazílsky útočník Manchesteru City Gabriel Jesus.

Brazílsky útočník Manchesteru City Gabriel Jesus. Foto: TASR/AP
Londýn 4. augusta (TASR) - Futbalisti Manchestru City získali prvú trofej v novej sezóne. Anglický majster zdolal v nedeľnom zápase Community Shield FC Liverpool 5:4 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa duel skončil v riadnom hracom čase 1:1. "Citizens" obhájili trofej, celkovo majú na konte šesť triumfov v Anglickom superpohári.

Skóre stretnutia otvoril v 12. minúte bývalý hráč "The Reds" Raheem Sterling, o vyrovnanie sa postaral v 77. minúte striedajúci obranca Joel Matip. V rozstrele zaváhal v druhej sérii ako jediný spomedzi všetkých exekútorov Georginio Wijnaldum. Rozhodujúci pokus premenil Gabriel Jesus.