08. augusta 2015

Manchester United odštartoval ligu triumfom nad Tottenhamom 1:0

Futbalisti Manchesteru United, archívne foto

Futbalisti Manchesteru United, archívne foto Foto: TASR/AP/Jon Super
Londýn 8. augusta (TASR) - Futbalisti Manchestru United odštartovali nový ročník anglickej Premier League víťazstvom. V otváracom dueli súťaže zdolali v sobotu na svojom štadióne Tottenham Hotspur 1:0 vlastným gólom obrancu hostí Kylea Walkera.

Zverenci trénera Louisa van Gaala mali v šlágri miernu prevahu a po jednom z rýchlych protiútokov sa v 22. minúte dočkali gólu, keď si Walker loptu nešťastne zrazil do siete v snahe vypichnúť ju Wayneovi Rooneymu v čistej šanci. Tottenham bol počas celého zápasu v koncovke bezzubý a tak body zostali na Old Trafford.

Čisté konto si pri svojej premiére v drese ManU pripísal argentínsky brankár Sergio Romero. Van Gaal nechal radšej odpočívať jednotku Davida De Geu v súvislosti so špekuláciami o jeho odchode do Realu Madrid. Súťažnú ouvertúru za United absolvoval aj Bastian Schweinsteiger, predsezónna posila z mníchovského Bayernu nastúpila v 60. minúte.