26. februára 2017

Manchester United získal piatykrát Ligový pohár

Hráč United Zlatan Ibrahimovič oslavuje svoj gól vo finálovom zápase Ligového pohára Manchester United - Southamptom FC na londýnskom Wembley 26. februára 2017. Foto: TASR/AP

Londýn 26. februára (TASR) – Vo finále anglického futbalového Ligového pohára zvíťazil Manchester United nad Southamptonom 3:2. „Červení diabli“ získali trofej po piaty raz, naposledy v roku 2010. Ich nedeľný súper si na premiéru bude musieť počkať.

United viedli vo Wembley po prvom dejstve 2:1 zásluhou presných zásahov Zlatana Ibrahimoviča a Jesseho Lingarda, no Southampton krátko po prestávke vyrovnal. Trofej pre zverencov Joseho Mourinha zabezpečil tri minúty pred koncom riadneho hracieho času druhým gólom v stretnutí Ibrahimovič.