Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2023

Manželka šéfa ukrajinskej vojenskej rozviedky Budanova sa lieči z otravy, pravdepodobne bola úmyselnáManželka šéfa ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Marianna Budanovová sa lieči z otravy, ktorá pravdepodobne bola úmyselná. Pre web Kyiv Independent to v utorok uviedol predstaviteľ ukrajinskej vojenskej ...Zdieľať
russia_ukraine_war_one_year_anniversary_14514 676x451 28.11.2023 (SITA.sk) - Manželka šéfa ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Marianna Budanovová sa lieči z otravy, ktorá pravdepodobne bola úmyselná. Pre web Kyiv Independent to v utorok uviedol predstaviteľ ukrajinskej vojenskej rozviedky (HUR).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinský spravodajský portál Babel predtým v utorok s odvolaním sa na nemenované spravodajské zdroje napísal, že manželku Kyryla Budanova hospitalizovali pre otravu ťažkými kovmi. Predstaviteľ HUR správu portálu Babel potvrdil. Manželku šéfa ukrajinskej vojenskej rozviedky vraj hospitalizovali pre dlhodobé zhoršenie jej zdravia.

„Liečbu teraz ukončujú a nasledovať bude lekárska kontrola," konštatoval zdroj portálu Babel. V súvislosti s ťažkými kovmi, ktoré otravu spôsobili, zdroj portálu dodal, že ide o látky, ktoré sa v nijakom prípade nepoužívajú v bežnom živote ani v armáde. „Ich prítomnosť môže naznačovať úmyselný pokus o otrávenie konkrétnej osoby," poznamenal.

Hovorca HUR Andrij Jusov v minulosti uviedol, že Rusko sa v minulosti niekoľkokrát pokúsilo pripraviť Kyryla Budanova o život.Zdroj: SITA.sk - Manželka šéfa ukrajinskej vojenskej rozviedky Budanova sa lieči z otravy, pravdepodobne bola úmyselná © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pojednávanie expolicajta stíhaného za zákrok pri cestnej kontrole bolo zrušené, súd sa s prípadom zaoberá už tretíkrát
<< predchádzajúci článok
Hasiči zasahujú pri požiari rodinného domu v obci Becherov