Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2023

Prezident Pavel vyzval Západ, aby nezmenšoval podporu Ukrajine. Budúci rok vraj bude ešte ťažšíČeský prezident Petr Pavel vyzval Západ, aby neznižoval podporu Ukrajine, inak by mohol byť budúci rok pre Rusko priaznivejší. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ...Zdieľať
czech_republic_ukraine_44222 676x451 28.11.2023 (SITA.sk) - Český prezident Petr Pavel vyzval Západ, aby neznižoval podporu Ukrajine, inak by mohol byť budúci rok pre Rusko priaznivejší. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje rozhovor českého prezidenta pre taliansky denník Corriere della Sera.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Pavel zdôraznil, že ako prezident vníma situáciu na Ukrajine nielen z vojenského hľadiska, ale aj z hľadiska morálnych hodnôt.

„Nemáme inú možnosť ako poskytnúť Ukrajine všetko, aby dosiahla svoj cieľ obnovenia suverenity a kontroly svojich hraníc, čokoľvek menšie by bolo pre nás porážkou,“ povedal český prezident.

Petr Pavel dodal, že budúci rok bude pre Ukrajinu ešte ťažší a nadchádzajúca zima bude veľkým problémom. Poukázal pritom na fakt, že veľká časť ukrajinskej infraštruktúry bola poškodená alebo zničená a nedá sa úplne obnoviť ani s pomocou západných spojencov Ukrajiny.Zdroj: SITA.sk - Prezident Pavel vyzval Západ, aby nezmenšoval podporu Ukrajine. Budúci rok vraj bude ešte ťažší © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vicepremiér Kmec diskutoval s ministerkou kultúry Šimkovičovou, riešili obnovu budov aj pamiatky
<< predchádzajúci článok
Na rodinnej oslave bodli muža nožom do brucha, obvinili troch útočníkov