Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

16. októbra 2009

FIFA začala disciplinárne konanie voči MaradonoviMedzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala v piatok disciplinárne konanie voči trénerovi argentínskej futbalovej reprezentácie Diegovi Armandovi Maradonovi za jeho tvrdé slová po skončení ...Zdieľať
KÁHIRA 16. októbra (WEBNOVINY) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala v piatok disciplinárne konanie voči trénerovi argentínskej futbalovej reprezentácie Diegovi Armandovi Maradonovi za jeho tvrdé slová po skončení kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2010. "Nemali sme inú možnosť ako otvoriť disciplinárne vyšetrovanie voči trénerovi Argentíny," vyjadril sa prezident FIFA Sepp Blatter. Maradona nezvládol situáciu po skončení súboja s Uruguajom, ktorý jeho tím vyhral 1:0 a napokon sa priamo kvalifikoval na budúcoročný svetový šampionát do JAR.


Štyridsaťosemročná argentínska ikona sa v návale emócií obrátila na svojich kritikov slovami: "Niektorí z vás neverili tomuto tímu a bezočivo sa mi vyhrážali. Dostali sme sa na záverečný turnaj bez cudzej pomoci a so cťou. Pre tých, ktorí nám neverili, mám len jeden odkaz a vopred sa zaň ospravedlňujem všetkým dámam:´Vyfajčite si a ešte raz si vyfajčite´." Maradonov výrok sa okamžite stal taký populárny, že sa na internete začali predávať tričká s jeho tlačeným prepisom.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Maradona má po narodení vnuka chuť žiť (23. 2. 2009)
 Maradona dlhuje talianskym daňovým úradom milióny eur (19. 10. 2008)nasledujúci článok >>
Gerrard a Torres budú chýbať v dueli so Sunderlandom
<< predchádzajúci článok
Londýn predstavil piktogramy športov

FIFA začala disciplinárne konanie voči Maradonovi - diskusné fórum čitateľov