16. novembra 2006

Marcel Hossa sa Renneymu odvďačil za dôveru

Slovenský hokejový útočník New York Rangers Marcel Hossa, ktorý sa až vo svojom 17. stretnutí v aktuálnej sezóne dokázal po prvý raz bodovo presadiť v zápase zámorskej NHL, sa trénerovi Tomovi ...

NEW YORK 16. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník New York Rangers Marcel Hossa, ktorý sa až vo svojom 17. stretnutí v aktuálnej sezóne dokázal po prvý raz bodovo presadiť v zápase zámorskej NHL, sa trénerovi Tomovi Renneymu odmenil za jeho trpezlivosť a dôveru. "V posledných štyroch či piatich dueloch tvrdo bojoval, mužstvu pomáhalo jeho nasadenie i rýchle korčuľovanie," povedal o mladšom z bratov Hossovcov Renney, ktorý mu spoločne s Coltonom Orrom dáva prednosť pred nováčikom Nigelom Dawesom. Toho poslalo vedenie klubu na farmu do Hartfordu.

Hossa si v utorok v tretej tretine duelu proti New Jersey v priebehu necelých 30 sekúnd pripísal na svoje konto dve asistencie na góly hviezdy tímu Jaromíra Jágra. Po tom, ako "jazdci" po dvoch tretinách prehrávali 0:2, sa Renney rozhodol poprehadzovať útoky a 25-ročný ľavý krídelník sa tak ocitol v elitnej formácii. Za svoj výkon si Hossa vyslúžil aj ocenenie "Tretia hviezda duelu". Rangers dokázali stretnutie dokonale otočiť, keď na dva góly Jágra nadviazal o ďalšiu minútu Brendan Shanahan a stanovil tak konečný výsledok 3:2.