12. novembra 2014

Martin podľahol Banskej Bystrici

Ilustračné foto Foto: TASR
Martin 12. novembra (TASR) - V súboji ôsmeho Martina s treťou Banskou Bystricou to bol hokej ako remeň. Vo výbornej atmosfére, ktorú vytvorilo 3000 divákov, sa hralo na ostrie noža.

Oba celky dobre korčuľovali, maximálne bojovali a bolo sa na čo porezať. Už v 1. minúte vyskúšal pozornosť Wilkmana Markovič. Potom kontrovali na druhej strane Hudec s Kafkom, Čech bol na mieste. Aj v ďalších minútach sa strelci pokúšali nájsť recept na prekonanie pozorných brankárov. Tí si však postupne poradili so všetkými streleckými pokusmi. V 10. minúte netrafil bránku hostí Illo, v 14. minúte nevyužili domáci prečíslenie 2:1 pri prieniku dvojice Važan-Zucker. Vzápätí z tutovky netrafil domácu bránku Biro. V 18. minúte stálo pri hosťoch šťastie, keď Ďatelinka opečiatkoval hornú žŕdku ich bránky.

Úvod druhého dejstva sa vydaril hosťom. Už po 71 sekundách otvoril skóre Gachulinec strelou od modrej, keď mal Čech zakrytý výhľad. V 24. minúte inkasoval White dvojitý menší trest za faul vysokou hokejkou. Domáci presilovku využili, keď sa na dvakrát presadil navrátilec Říha a vyrovnal. V 29. minúte vychytal Čech Handlovského. Hralo sa hore-dole, obe mužstvá vydávali zo seba všetko. V 35. minúte mal domáci Zucker výhodu trestného strieľania, za faul Matouška vo vyloženej pozícii, ale Wilkmana neprekonal. V 39. minúte sa pekne preštrikoval Handlovský, ale zblízka prestrelil.

Na začiatku tretej tretiny domácich podržal brankár Čech pri strele Čížeka a teči Hudeca. Potom pohrozili na opačnej strane Říha s Kolenom, Wilkman sa však nenechal prekvapiť. V 48. minúte zaváhal vo veľkej šanci Varga a na opačnej strane sa nepresadil Handlovský. Hráči príkladne bojovali o každý puk. V 53. minúte mieril vedľa Kolena, v 57. minúte sa nepresadil Handlovský. Obaja brankári boli oporami a v riadnom hracom čase nepustili za svoj chrbát ani jeden puk. V predĺžení podržal Martin Čech pri šanci Rosandiča a Wilkman pri pokuse Svobodu. Gól už nepadol a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Hostia sa tešili z víťazstva a dvoch bodov po samostatnom nájazde Kafku v tretej sérii.

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. Říha (Kolba) - 22. Gachulinec (Matoušek), rozhodujúci nájazd Kafka. Rozhodovali: Baluška – Bednár, Smrek, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3000 divákov