12. novembra 2014

Anjelky vyhrali po dráme s obhajkyňami trofeje, rozhodla Žirková

Na snímke radosť hráčok Good Angels , uprostred Zuzana Žirková

Na snímke radosť hráčok Good Angels , uprostred Zuzana Žirková Foto: TASR/Milan Kapusta
Istanbul 12. novembra (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v stredu vo svojom druhom vystúpení Európskej ligy 2014/2015 na palubovke tureckého klubu Galatasaray Istanbul po veľkej dráme 68:67, keď o ich výhre rozhodla päť sekúnd pred koncom duelu trojkou kapitánka Zuzana Žirková. V A-skupine tak po prehre s Wislou Krakov zanamenali prvý triumf a po dvoch kolách majú na konte tri body. V košickom drese sa blysla 20-timi bodmi austrálska rozohrávačka Erin Phillipsová, pridala 4 doskoky a 3 asistencie.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia v stredu 19. novembra o 18.00 h v Steel aréne proti francúzskemu tímu Lattes Montpellier.

A-skupina EL 2014/2015, 2. kolo:

Galatasaray Istanbul (Tur.) - Good Angels Košice 67:68 (34:33)

Najviac bodov Galatasaray: Yilmazová 19, Dubljevičová 14, Martinez 13 - zostava a body GA Košice: Phillipsová 20, Krivačevičová 9, Jonesová 8, Žirková 6, Kiššová 2 (Bärová 8, Zietarová 7, Hruščáková 6, Fikielová 2, Bálintová 0), TH: 23/17 - 8/4, trojky: 4:6, fauly: 17:22.

Priebeh zápasu:

Na úvodné dva body Dubljevičovej síce odpovedala na konci prvej minúty hosťujúca Phillipsová, ale Galatasaray po trojke Martinezovej a siedmich bodoch Casasovej vyhrával na začiatku 6. minúty už 12:4. Ešte v tej istej minúte Krivačevičová kontrovala štyrmi bodmi (12:8), no Yilmazová upravila v 8. minúte na rozdiel siedmich bodov - 19:12. Úvodná desaťminútovka vyznela pre domáci tím v pomere 22:16. Yilmazová, ktorá sa k tureckému tímu pripojila po zranení, zvyšovala v 12. minúte už na dvojciferný rozdiel - 26:16. Hosťujúca kapitánka Žirková o päť minút neskôr strelou spoza trojkového oblúka znížila manko na polovicu (28:23) a minútu a pol pred koncom druhej štvrtiny svietil na ukazovateli skóre stav 30:27, keď sa k nej pridala dvoma bodmi Jonesová. Polčasový rezultát uzavrela trojkou ďalšia "žlto-modrá" hráčka Phillipsová - 34:33.

Na začiatku druhého dejstva Dubljevičová upravila po šestke na 35:33, ale Phillipsová kontrovala trojkou a po prvýkrát v stretnutí vyhrávali hráčky Good Angels 36:35. Martinezová im dopriala radosť iba chvíľu a štyrmi bodmi otočila na 39:36 v prospech tureckého klubu. "Anjelky" kontrovali rovnakým spôsobom a Jonesovej kôš na konci 23. minúty znamenal stav 39:40. O tri minúty neskôr po sedemnástom bode Phillipsovej v stretnutí už bolo 43:45. V 28. minúte však Yilmazová po úspešných trestných hodoch upravila na 50:45 a rovnaká hráčka uzavrela i tretiu desaťminútovku - 54:47. V 31. minúte Hruščáková korigovala na 49:54 z pohľadu hostiek, v ďalšom priebehu sa však obidve družstvá strelecky odmlčali a až o tri minúty neskôr namierila presne domáca Boneová, keď premenila jeden trestný hod - 55:49. Potom sa však presadili Bärová s Jonesovou (55:53) a domáca lavička si vzala oddychový čas. Dramatický záver napokon zvládli lepšie a najmä so šťastím hráčky Good Angels, ktoré sa tešili z najtesnejšieho víťazstva 68:67.