Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. marca 2023

Matovičovi končí dočasná ochrana, po vyhodnotení hrozieb mu ju však môžu predĺžiťLíder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič ...Zdieľať
3j2a2973 676x451 23.3.2023 (SITA.sk) - Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič počas nedávnej diskusie v Michalovciach prezradil, že ochranku z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov má pridelenú do 23. marca. Nemusí to však automaticky znamenať, že týmto dňom prestane byť chránenou osobou.
„Na základe pravidelného monitorovania a vyhodnocovania hrozieb môže byť na základe zákona o Policajnom zbore a uznesenia vlády SR č. 1104/2000 dočasná ochrana aj naďalej predĺžená. Z taktických a bezpečnostných dôvodov nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ odpovedal agentúre SITA tlačový odbor kancelárie ministra vnútra na otázku o prípadnom predĺžení dočasnej ochrany pre Matoviča.


Igor Matovič skončil vo funkcii ministra financií 23. decembra minulého roku. Ako poslanec Národnej rady SR by už za bežných okolností nemal na štátnu ochranku nárok. Pre hrozby na jeho adresu ho naďalej sprevádza ochrankár z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov. Na diskusii v Michalovciach povedal, že dostáva každý týždeň dva či tri listy, v ktorých sa mu niekto vyhráža zabitím.
 Zdroj: SITA.sk - Matovičovi končí dočasná ochrana, po vyhodnotení hrozieb mu ju však môžu predĺžiť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čísla rozhodli a Klus sa k tomu musí postaviť čelom, vyhlásil Heger o jeho neúspešnej kandidatúre
<< predchádzajúci článok
Marec, poberaj sa, starec – do dôchodku na úrovni