Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. marca 2023

Čísla rozhodli a Klus sa k tomu musí postaviť čelom, vyhlásil Heger o jeho neúspešnej kandidatúreaktualizované 23. marca 2023, 14:33 Eduard Heger sa vyjadril k neúspešnej nominácii Martina Klusa za členaZdieľať
belgium_eu_summit_76366 676x451 23.3.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 23. marca 2023, 14:33


Eduard Heger sa vyjadril k neúspešnej nominácii Martina Klusa za člena Európskeho dvora audítorov. „Hlasovanie hovorí jasne, čísla rozhodli," uviedol poverený predseda vlády SR.

Dodal, že Klus by sa k tomu mal postaviť čelom. Dal si preveriť kroky, ktoré sú potrebné, či stačí, aby konal Klus, alebo musí vláda o tom rokovať. Plánuje sa k tomu vyjadriť.Ako v stredu 22. marca informoval tlačový odbor Európskeho parlamentu, kandidatúru poslanca slovenského parlamentu nepodporilo 20 členov, pričom nikto nehlasoval za a traja sa hlasovania zdržali.


Poverený predseda vlády Eduard Heger (Demokrati) tiež po príchode na štvrtkový samit v Bruseli povedal, že Slovensko a ďalšie členské štáty podporujú mierový plán Volodymyra Zelenského.

Treba jasne povedať, že sme za mier," dodal. Slovensko bude podľa neho apelovať na rozšírenie európskeho mierového nástroja. Malo by ísť o čiastku 3,5 miliardy eur.


Zdroj: SITA.sk - Čísla rozhodli a Klus sa k tomu musí postaviť čelom, vyhlásil Heger o jeho neúspešnej kandidatúre © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Švédsky prezident podpísal zákony potrebné pre vstup do NATO, Turecko ratifikuje žiadosť až po vyriešení sporov
<< predchádzajúci článok
Matovičovi končí dočasná ochrana, po vyhodnotení hrozieb mu ju však môžu predĺžiť