Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. septembra 2007

McCannovci chcú obrátiť pozornosť opäť na pátranie po dcéreRodičia nezvestného britského dievčatka Madeleine McCannovej sa prostredníctvom utorkového vyhlásenia svojho tlačového hovorcu pokúsili opäť obrátiť pozornosť verejnosti na pátranie po ich ...Zdieľať

LONDÝN 18. septembra (WEBNOVINY) - Rodičia nezvestného britského dievčatka Madeleine McCannovej sa prostredníctvom utorkového vyhlásenia svojho tlačového hovorcu pokúsili opäť obrátiť pozornosť verejnosti na pátranie po ich dcére. Britské a portugalské médiá prinášajú rôzne špekulácie, odkedy sa hlavnými podozrivými z únosu malej Madeleine stali jej vlastní rodičia.

Bývalý novinár Clarence Mitchell, ktorý sa vzdal svojho postu v BBC, aby sa stal hovorcom britského páru, povedal, že obvinenia na adresu McCannovcov sú "absurdné". "Náznaky, že by nejakým spôsobom ublížili Madeleine... sú absurdné a nemajú zmysel," povedal Mitchell. "Pozornosť sa musí opäť sústrediť na Madeleine a útočné, neopodstatnené a falošné špekulácie minulých dní musia prestať," dodal hovorca McCannovcov, ktorí podľa jeho slov stále "pevne veria", že ich dcéra je nažive.

Britské dievčatko zmizlo 3. mája z hotela v portugalskom regióne Algarve, kde rodina dovolenkovala. Rodičia ho nechali v izbe spolu s dvojročnými dvojičkami a odišli na večeru do neďalekej reštaurácie. Po zmiznutí vyhlásili medzinárodnú pátraciu kampaň, na ktorej sa podieľa aj futbalová hviezda David Beckham či autorka série kníh o Harrym Potterovi Britka J.K. Rowlingová.

SITA/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stop pre novely o rozpočtových pravidlách i hazardných hrách
<< predchádzajúci článok
Ministri hovorili o vízovej politike USA a Kanady

McCannovci chcú obrátiť pozornosť opäť na pátranie po dcére - diskusné fórum čitateľov